Uncategorized

Tradycyjny aparat na zęby czy aparat Invisalign? Ortodoncja w Łodzi – dlaczego warto?

Pragniesz rozpocząć leczenie ortodontyczne i odmienić swój uśmiech, ale nie wiesz na jaki aparat się zdecydować? A może masz jeszcze wątpliwości czy warto podjąć decyzję o założeniu aparatu i cały czas odwlekasz tę kwestię? Dlaczego nie warto dłużej czekać i czemu właśnie teraz jest dobry moment na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego? Zachęcam do zapoznania się z dalszą częścią artykułu, w której opiszemy jakie zalety ma leczenie ortodontyczne i przestawimy alternatywę tradycyjnego aparatu na zęby – aparat Invisalign.

Stomatologia w Łodzi – Neo Dentica

Kliniką Stomatologiczną, w której możesz w pełni profesjonalnie poddać się kompleksowemu leczeniu ortodontycznemu jest Neo Dentica z siedzibą przy ulicy Szparagowej 10 w Łodzi. W ofercie Kliniki znajdują się aparaty stałe metalowe i kryształkowe, aparat Pendulum, aparat Herbsta oraz aparat Invisalign. Aby dowiedzieć się więcej na temat działalności Kliniki i poznać pełną ofertę zapraszam do odwiedzenia strony internetowej https://www.neodentica.pl/.

Aparat ortodontyczny efekty wizualne, lepsza higiena i poprawa zdrowia

Leczenie ortodontyczne ma liczne zalety. Należą do nich między innymi wyleczenie wad zgryzu oraz ułatwienie utrzymywania właściwej higieny jamy ustnej (proste zęby pozwalają na łatwiejszy dostęp szczoteczki, dzięki czemu mniej się psują). Niewłaściwy zgryz przyczynia się do większej skłonności do odkładania kamienia nazębnego, próchnicy, większej tendencji do wad wymowy i paradontozy. Niewątpliwym atutem leczenia ortodontycznego jest uzyskanie równych zębów i pięknego uśmiechu. Dodatkowo, aparat ortodontyczny przyczynia się – poprzez wpływ na zgryz – do poprawy wyglądu twarzy.

Czym jest aparat Invisalign? Niewidoczny aparat na zęby

Aparat Invisalign to występujący w formie silikonowych nakładek przezroczysty aparat ortodontyczny. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie mniej widoczne, bardziej dyskretne rozwiązania. Aparaty te stanowią zatem doskonałą alternatywę tradycyjnych metalowych aparatów. Metoda Invisalign umożliwia łatwiejsze utrzymanie higieny niż w przypadku tradycyjnych aparatów, dzięki możliwości zdjęcia silikonowych nakładek. Zaleca się jednak, aby nosić je możliwie jak najwięcej – średnio ok. 22 godziny na dobę. Aparat ten sprawdzi się nie tylko przy lekkich, ale także przy skomplikowanych skrzywieniach. 

Proces leczenia polega na stopniowym przemieszczaniu zębów oraz ich stabilizacji. Nakładki indywidualnie dopasowywane są do potrzeb Klienta, a proces całego leczenia to koszt rzędu 12-16 tysięcy złotych.

Liczne zalety leczenia stomatologicznego przemawiają za tym, iż zawsze warto zainwestować nie tylko w piękny, ale przede wszystkim zdrowy uśmiech! Bez względu na to czy zdecydujesz się na tradycyjne leczenie aparatem metalowym, czy nowoczesną metodą Invisalign, za kilka miesięcy podziękujesz sobie za podjęcie tej decyzji! Klinika Stomatologiczna w Łodzi to świetny wybór.

Dodaj komentarz