Uncategorized

Ubrania trekkingowe – czym się kierować przy ich wyborze?

Ubrania trekkingowe charakteryzują się przede wszystkim swoją lekką budową i dużą przewiewnościom, dzięki czemu uprawianie sportu od razu staje się przyjemniejsze, a osoby go uprawiające gotowe są na każde warunki. Czym się kierować, wybierając ubrania trekkingowe? Powinny być zbudowane w taki sposób, aby ich warstwowe noszenie nie stanowiło najmniejszego problemu.

Jak prawidłowo ubrać się na trekking?

Trekking to fantastyczny sport, który można uprawiać przez cały rok. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie oraz ubiór. To od niego zależy swobodne poruszanie się oraz to, jak zachowuje się organizm w trakcie pracy. Kurtki trekkingowe są zbudowane tak, aby chronić przed wiatrem, lekkim deszczem, a przy okazji nie były ciężkie. Zazwyczaj przyjmują formę wiatrówek lub cienkich bezrękawników, które da się wygodnie schować, gdy robi się cieplej.

Kluczowe w trekingu jest ubieranie się na cebulkę, dzięki czemu jest się przygotowanym na każde warunki pogodowe. Bluza trekkingowa to jedna z warstw, której nie może zabraknąć. Powinna być lekka i oddychająca, np. wykonana z materiałów termoaktywnych. Dzięki temu temperatura ciała jest utrzymywana na tym samym poziomie a wielkość regularnie odprowadzana dzięki przewiewnej dzianinie. Dodatek elastanu sprawi, że bluza będzie miękko dopasowywać się do poruszającego się ciała.

Warstwa najbliżej ciała powinna być maksymalnie dopasowana, niczym druga skóra oraz wykonana z materiału, który się nie ślizga. Dobrym wyborem jest bielizna termoaktywna z dodatkiem wełny merino, która zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza, odprowadzanie wilgoci oraz utrzymywanie stałej temperatury ciała.

Aktywna jesień – najlepsze akcesoria na trekking

Ciepła jesień to bardzo przyjemny czas na wykonywanie aktywności fizycznej na dworze. Możliwość cieszenia się ostatnimi promieniami słońca pozytywnie ładuje na nadchodzącą zimę. Aby wycisnąć z tego czasu jak najwięcej, warto być odpowiednio przygotowanym. Temperatura bywa zmienna, dlatego nie można zapominać o ubraniu się w kilka warstw ubrań, aby którąś ściągnąć lub dołożyć w trakcie wysiłku. Kolejnym ważnym elementem są akcesoria – mimo późnej pory roku, jesienią słońce wciąż potrafi mocno świecić i warto zadbać o swój wzrok oraz wygodę w trakcie chodzenia okularami przeciwsłonecznymi. Nie można zapominać o ochronie głowy i szyi – jesienny wiatr bywa zdradziecki i chłodniejszy niż może się wydawać, a bez tych dodatków łatwo o przeziębienie. Alternatywą może być opaska na uszy oraz bluza ze stójką. Trening wieczorem nie powinien się odbywać bez rękawiczek, które chronią dłonie przed chłodem i przesuszeniem.

Dodaj komentarz