Moda,  Uroda

Warkocze dobierane – różne sposoby zaplatania

Warkocze dobierane to niezmiennie modna fryzura, której niewątpliwą zaletą jest łatwość wykonania. Ponadto są niezwykle twarzowe i romantyczne, pasują każdemu i na każdą okazję. Poznaj wszystkie sposoby zaplatania warkoczy dobieranych.

Warkocze dobierane — różne sposoby zaplatania

Historia warkoczy sięga czasów starożytności. Nosiły je nie tylko Egipcjanki, ale i kobiety na Dalekim Wschodzie. W zależności od szerokości geograficznej fryzurę wykonywano na różne sposoby, stad mnogość pomysłów na ich wygląd. W naszej kulturze warkocze zarezerwowane były dla małych dziewczynek oraz kobiet przed zamążpójściem, poniekąd był to symbol panieństwa. Dziś warkocze może nosić każdy.

Aby wykonać warkocz dobierany, wystarczy trochę ćwiczeń treningowych, najlepiej na koleżance. Po nabraniu wprawy, taką fryzurę z łatwością wykonamy na własnej głowie. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak wykonać warkocze dobierane krok po kroku na różne sposoby.

Warkocze dobierane klasyczne

Podstawowy model warkocza dobieranego to tzw. warkocz francuski. Jego zaplecenie jest niezwykle proste:

 1. Na czubku głowy zbierz pasemko włosów.
 2. Pasmo podziel na trzy mniejsze i zacznij zaplatanie jak w tradycyjnym warkoczu.
 3. Do plecionych pasm dobieraj część luźno opadających włosów, raz od prawej, raz od lewej.
 4. Przy karku, po zebraniu już wszystkich rozpuszczonych kosmyków, przejdź do sposobu plecenia zwykłego warkocza.
Warkocze dobierane od spodu

Taki warkocz wygląda pięknie, zwłaszcza gdy uda się troszeczkę luźniejszy. Jego wykonanie nie różni się w zasadzie od sposobu plecenia warkocza dobieranego klasycznego, jednak robi się go na opak:

 1. Na czubku głowy oddziel trzy kosmyki.
 2. Następnie zapleć je, ale zamiast nakładać je na siebie od góry, podkładaj kosmyk od spodu.
 3. Wraz z kosmykami z trzech głównych pasm dobieraj luźne cienkie kosmyki z reszty włosów, a przy karku kontynuuj tradycyjny warkocz.
Warkocze dobierane holenderskie

Warkocz dobierany holenderski to modyfikacja warkocza francuskiego. Ten rodzaj upięcia jest bardzo wdzięczny, ponieważ pięknie prezentuje się nie tylko na grubych, ale i na cienkich włosach, dodając im objętości. To upięcie można wyczarować w kilka minut.

Najważniejsze jest przekładanie włosów pod środkowym pasmem. Tak, jak francuza zaplatamy przekładając pasma od góry, tak holendra przekładamy od dołu:

 1. Najpierw podziel włosy na trzy równe pasma.
 2. Następnie pasma przekładaj jeden pod drugim, dobierając kolejne pasma, i zaplatając je razem z głównym warkoczem.
Kłos

Warkocz kłos to już ostatnia nasza propozycja na ciekawe upięcie włosów. Jak zrobić warkocz dobierany kłos krok po kroku?

 1. Rozczesz włosy i spryskaj je delikatnie lakierem lub wodą, by nie były bardzo sypkie.
 2. Wzdłuż całości głowy zrób przedziałek i podziel włosy na dwie części.
 3. Z prawej strony od spodu złap cienkie pasmo włosów, następnie górą dołóż je do włosów po lewej stronie.
 4. Z lewej strony od spodu złap cienkie pasmo włosów i górą dołóż je do części włosów po prawej stronie. Rób tak naprzemiennie na całej długości włosów.

Dodaj komentarz