
Wszywka Łódź: Rewolucyjne wsparcie w leczeniu uzależnienia
Cierpisz z powodu uzależnienia od alkoholu, ale nie jesteś w stanie powstrzymać się od sięgania po alkohol nawet podczas uczęszczania na terapię? Wiele osób będących na początku procesu leczenia zmaga się z trudnościami w zachowaniu trzeźwości. Potrzebne są wtedy dodatkowe formy wsparcia, które pozwalają na łagodzenie skutków odstawienia alkoholu i ewentualnego zespołu abstynencyjnego. Jedną z możliwości może być wszywka alkoholowa esperal. W poniższym artykule opiszemy więc najważniejsze kwestie związane z zaszyciem alkoholowym i rozwiejemy większość wątpliwości.
Czym jest wszycie esperalu? Dla kogo jest ono rekomendowane?
Wszycie esperalu jest metodą wsparcia leczenia uzależnienia od alkoholu, która jednak nie powinna być traktowana jako samodzielny sposób na wyzdrowienie. Esperal w formie wszywki alkoholowej jest rozwiązaniem, które pozwala na skuteczne i długotrwałe wsparcie w wypracowaniu nowych nawyków zdrowotnych.
Zabieg zaszycia alkoholowego trwa około 30 minut, podczas których wykwalifikowany lekarz specjalista nacina niewielki fragment skóry, zazwyczaj w okolicy pośladków lub łopatek, i w tym miejscu umieszcza esperal w formie małej tabletki. Substancja antyalkoholowa, czyli disulfiram, zaczyna uwalniać się do krwiobiegu sukcesywnie i aktywnie działa przez okres około 10 miesięcy.
Przez większość czasu wszywka Łódź jest niewyczuwalna i nie wpływa na codzienne funkcjonowanie człowieka. Dopiero w momencie ponownego wprowadzenia alkoholu do organizmu dochodzi do reakcji antyalkoholowej, która objawia się w postaci nieprzyjemnych utrzymujących się nawet do 10 godzin skutków zdrowotnych. Do najczęściej wymienianych należą przede wszystkim: duszności, kołatania serca, wzrost ciśnienia, ból brzucha, wymioty czy stany lękowe. W momencie, kiedy dawka wprowadzonego alkoholu jest naprawdę spora, u osoby uzależnionej może dojść nawet do śmierci z tytułu przedawkowania.
Warto również być świadomym, że do reakcji z disulfiramem dochodzi nie tylko w przypadku napicia się alkoholu w postaci wina czy wódki, lecz także w przypadku spożycia produktów, które w swoim składzie zawierają nawet niewielką dawkę alkoholu. Można do nich zaliczyć chociażby płyny do płukania ust na bazie alkoholu, syropy na kaszel, cukierki z alkoholem lub ciasta na bazie ponczu.
Czy zaszycie alkoholowe jest bezpieczną opcją wsparcia leczenia uzależnienia od alkoholu?
Zabieg zaszycia alkoholowego jest w pełni bezpieczną metodą pomocy podczas leczenia alkoholizmu. Wszywki alkoholowe są powszechnie polecane przez specjalistów, ze względu na ich bezinwazyjny charakter i skuteczność w działaniu.
Sam zabieg wykonywany jest przy użyciu znieczulenia miejscowego, co pozwala pacjentowi na pozostanie w pełni świadomym przy równoczesnym nieodczuwaniu bólu spowodowanego nacięciem. Dzięki takiej opcji osoba uzależniona może czuć się w pełni komfortowo podczas zaszycia i nie musi obawiać się dodatkowych nieprzyjemnych momentów.
Przed każdym zabiegiem zaszycia odbywają się obowiązkowe konsultacje z wykwalifikowanym chirurgiem, który przeprowadza z osobą zainteresowaną wszyciem szczegółowy wywiad medyczny. Pozwala on na dokładną ocenę stanu zdrowia pacjenta, wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu i wydaniu świadomej, oficjalnej zgody na przeprowadzenie zaszycia alkoholowego.
Czy wszycie esperalu jest bolesne?
Zabieg zaszycia alkoholowego jest bezbolesny i osoba zainteresowana skorzystaniem z rozwiązania, jakim są wszywki alkoholowe, może być spokojna. Jak wspomnieliśmy wcześniej, w trakcie zabiegu wykorzystywane jest znieczulenie miejscowe, które pozwala na komfortowe przejście całego procesu.
Rana po zabiegu zaszycia jest niewielka, co sprawia, że blizna goi się w przeciągu 14 dni od wykonania wszycia alkoholowego. Nie wymaga ona dodatkowego dbania o siebie, wystarczy, że będziemy traktować ją jak każdą świeżą ranę – uważać na dodatkowe urazy i w razie zabrudzeń, natychmiast oczyścimy miejsce.
Przeciwwskazania do zastosowania wszywki alkoholowej
Esperal w formie wszywki jest środkiem medycznym, który z tego względu posiada pewne przeciwwskazania do zastosowania. W przypadku niektórych osób mogą więc występować czynniki zdrowotne, które wpływają na dyskwalifikację z zabiegu zaszycia. Do najczęściej wymienianych należą: uczulenia na substancje aktywne w tabletce antyalkoholowej, ciąża lub karmienie piersią, występowanie chorób przewlekłych, niewydolność oddechowa bądź krążeniowa, niedokrwistość, nadciśnienie, cukrzyca, padaczka, choroby nerek czy chociażby niedoczynność tarczycy.
Jeśli osoba zainteresowana wszyciem alkoholowym nie zachowa wymaganej trzeźwości przynajmniej na 24 godziny przed planowanym zabiegiem, wtedy też lekarz specjalista będzie zmuszony odmówić wykonania zaszycia alkoholowego i ewentualnie przełoży je na inna datę.
Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, przed każdym zabiegiem pacjent uczestniczy w konsultacjach, podczas których wykluczane są ewentualne przeciwwskazania. Dzięki temu osoba zainteresowana zabiegiem może być spokojna o swoje bezpieczeństwo i nie jest pozostawiona sama sobie w podjęciu decyzji o wszyciu.
Czy wszywki alkoholowe są drogim rozwiązaniem?
Wszywki alkoholowe mogą być traktowane jako rodzaj pewnej długotrwałej inwestycji w swoje zdrowie, która pozwala w ramach jednorazowej opłaty na rozłożone w czasie korzyści dla życia.
Średni koszt zabiegu zaszycia alkoholowego wynosi kilkaset złotych. W zależności od różnych czynników cena może wzrosnąć. Są to przede wszystkim możliwości zwiększające komfort pacjenta w trakcie jak i po zabiegu – na przykład dodatkowa dawka leku, wybrany rodzaj szwów czy dodatkowa obecność antybiotyku w zastrzyku.
Każdorazowo niezależnie od wybranego poziomu udogodnień, w cenę zaszycia alkoholowego wliczone zostają: opieka i doradztwo medyczne podczas całego procesy wszycia esperalu, wybrany rodzaj szwów i dawka leku oraz końcowo wydane oficjalne zaświadczenie, które potwierdza udział w zaszyciu alkoholowym.
Mam wątpliwości, gdzie mogę się zgłosić?
Jeśli jesteś osobą zainteresowaną zaszyciem alkoholowym, ale wciąż masz w głowie wątpliwości i pytania bez odpowiedzi, wystarczy, że zgłosisz się bezpośrednio do najbliższego w swojej okolicy gabinetu chirurgicznego wykonującego wszywki alkoholowe. Na miejscu pracują wykwalifikowani lekarze i pracownicy, którzy z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania i rozwieją pojawiające się wątpliwości. Możesz być spokojny również o atmosferę panującą w placówce. Wszyscy starają się stworzyć miejsce bezpieczne, pełne szacunku i zrozumienia. Pacjenci mogą więc liczyć na pełną dyskrecję i profesjonalne podejście.
Jeśli potrzebujesz anonimowej porady i nie jesteś gotów indywidualnie zjawić się w placówce, możesz skorzystać z ogólnodostępnej infolinii oficjalnych gabinetów chirurgicznych. W Polsce funkcjonują one w większości dużych miast, nie powinno być więc problemów ze znalezieniem potrzebnych numerów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz bez obaw uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. Już dziś podejmij świadomą decyzję dla siebie.

