Uncategorized

Wygodne fotele do salonu – jak stworzyć strefę wypoczynkową w salonie?

Dla wielu z nas strefa wypoczynkowa w domu to must have. Gdy wracamy do domu po całym dniu stresów, lub gdy po tygodniu pracy nadchodzi weekend, potrzebujemy miejsca w naszym otoczeniu do tego, żeby móc się zrelaksować i wypocząć. W myśl zasady, że każda strefa w domu powinna być przeznaczona do konkretnych celów, najczęściej miejsce do relaksu znajduje się właśnie w salonie lub ewentualnie w sypialni.

Jeśli szukasz sposobu na stworzenie przyjemnej strefy wypoczynkowej w swoim salonie, wygodne fotele  do salonu są kluczowym elementem, który powinien się znaleźć w takiej aranżacji! W artykule tym omówimy, co powinno znaleźć się w strefie wypoczynkowej, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze foteli oraz jak dopasować je do stylu twojego salonu.

Co powinno znaleźć się w strefie wypoczynkowej w salonie?

Przede wszystkim, strefa wypoczynkowa powinna być miejscem, w którym można się zrelaksować i odpocząć, więc wygodne meble będą tutaj podstawą. Strefa wypoczynkowa może znaleźć się w okolicy telewizora – takie miejsce będzie idealne do filmowych seansów i domowego kina! Aby cała rodzina mogła swobodnie odpoczywać w takim salonie przyda się trzyosobowa sofa, z miękkimi, dużymi poduchami. 

Do tego sprawdzą się 2 fotele wypoczynkowe, które uzupełnią całą aranżację. Jeśli zaś chodzi o dodatki, warto postawić na takie, które podkreślą przytulność wnętrza. Mogą to być poduszki z ciekawymi fakturami/printami, a także ciepłe, miłe w dotyku koce. Nie zapomnij również o stolikach kawowych, które przydadzą się do odkładania kubków, książek czy innych drobiazgów.

Wygodne fotele do salonu – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybór wygodnych foteli do salonu może być trudny, ale z kilkoma wskazówkami na pewno uda Ci się znaleźć odpowiednie siedziska! Po pierwsze, zwróć uwagę na wymiary fotela – powinien on być odpowiednio duży i miękki, aby można się było w nim przyjemnie “zatopić”.. Ważne są również materiały, z jakich jest wykonany – najlepiej wybierać tkaniny łatwe do czyszczenia i odporne na plamy – w końcu w strefie wypoczynkowej nie raz i nie dwa zdarza nam się coś jeść czy pić! Ważne są również elementy, takie jak podłokietniki i zagłówki, które zapewnią dodatkowy komfort.

Typy foteli wypoczynkowych

Istnieje wiele różnych typów foteli wypoczynkowych, które możesz rozważyć. Jednym z popularnych typów są fotele rozkładane, gdzie wysuwa się dolna część i pozwala przyjąć pozycję leżącą. Taki fotel będzie idealny do drzemek!  Innym rodzajem są fotele bujane, które zapewniają delikatne kołysanie i mogą być szczególnie relaksujące. W końcu, fotele z podnóżkiem lub fotelami typu chaise lounge, które będą idealne do salonów w stylu glamour, o większym metrażu.

Pamiętaj o dopasowaniu foteli do stylu salonu!

Ostatnim, ale ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze foteli, jest styl samego salonu. W zależności od tego, czy Twoje wnętrze jest bardziej nowoczesne czy klasyczne, będziesz rozważać inne wygodne fotele do salonu. Jak już wspomnieliśmy, w eleganckich wnętrzach doskonale sprawdzą się fotele typu chaise lounge, zwane także jako szezlongi. Taki fotel to bardziej “leżanka”, jednak z uwagi na często występujące w nich pikowania w stylu chesterfield, są to meble niezwykle szykowne. Z kolei do nowoczesnych wnętrz warto postawić na fotele z podnóżkami.

Dodaj komentarz