Uncategorized

Wyjątkowe właściwości żakardu. Czym wyróżnia się ten materiał?

Żakard to tkanina, która jest wykonywana na krośnie żakardowym. Wykorzystywany jest przede wszystkim do produkcji mebli tapicerowanych. Można spotkać go również na ozdobach czy ubraniach. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom jest coraz bardziej popularny. Pomimo że jego początki sięgają XIX wieku, nadal pozostaje wyznacznikiem luksusu.

Co to żakard?

Pierwszym pytaniem, jakie pojawia się w kontakcie z tą tkaniną, brzmi „Jak wygląda żakard?”. Bardzo często osoby nie zdają sobie sprawy, że mają w swoim domu właśnie tę luksusową tkaninę.

Żakard to tkanina, która jest wykonywana na krośnie żakardowym. Charakteryzuje się wypukłościami w miejscach, gdzie były wykonywane wzory. Dodatkowo wykorzystywane nitki są stosunkowo grube. Dlatego nawet na powierzchni pozbawionej wzorów można zauważyć charakterystyczne ich ułożenie.

Tkanina żakard — umiejętność prowadzenia nitek na krośnie

Tkanina żakardowa jest bez wątpienia jedną z najbardziej docenianych i luksusowych. Z jej wykorzystaniem można stworzyć niesamowicie skomplikowane wzory. Wszystko to zawdzięcza umiejętnemu prowadzeniu nitek. Dzięki temu powstające tkaniny są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Żakard najczęściej jest wykonywany z naturalnych materiałów, wełny lub bawełny. Jednak zdarza się, że wykorzystywane są tkaniny syntetyczne.

Wykonaj nawet skomplikowany wzór, wykorzystując żakard

Jeśli zależy Ci na wykonaniu skomplikowanego wzoru, koniecznie sprawdź, co to jest żakard. Z jego pomocą możesz stworzyć skomplikowane ozdoby, pełne szczegółów i barw. To właśnie te elementy wyróżniają żakard na tle innych materiałów.

Tkanina ma coraz większe zastosowanie w branży odzieżowej. Wszystko to zawdzięcza możliwości stworzenia kolorowych, niepowtarzalnych wzorów. Jednocześnie są one niezwykle trwałe i mogą służyć nawet przez wiele lat. Dzięki temu nawet droższe żakiety są doceniane przez osoby ceniące sobie wysoką jakość.

Luksusowe meble tapicerowane wykonane z żakardu

Meble tapicerowane z żakardu są znane już od wielu lat. W firmie Jardex można kupić materiał, który jest do tego celu wykorzystywany. Takie elementy wystroju wnętrz nie tylko wyglądają elegancko. Łączą w sobie wszystkie najbardziej pożądane cechy. Są odporne na zaciąganie, dobrze wyglądają i czas im nie jest straszny. Można wykorzystywać je do tapicerowania kanap, foteli oraz dekoracji w domu.

Z pewnością niejednokrotnie spotkałeś się z poduszkami wykonanymi z żakardu. Teraz już wiesz, że ten materiał nie tylko świetnie wygląda, ale jest również bardzo praktyczny.

Dodaj komentarz