Uroda

Wypadanie włosów u kobiet

Wypadanie włosów to jedna z sytuacji, z którymi boryka się wiele kobiet w pewnym momencie swojego życia. Wypadanie włosów ma niestety ogromny negatywny wpływ emocjonalny u kobiet, ponieważ istnieje przekonanie, że tylko kobiety, z gęstymi, lśniącymi włosami są atrakcyjne. Dlatego kobiety w żadnym okresie swojego życia nie akceptują wypadania włosów czy łysienia. Wypadanie włosów, które bezpośrednio wpływa na życie społeczne i psychikę kobiet, można leczyć różnymi sposobami, jednak najlepszym rozwiązaniem jest przeszczep włosów metodą FUE przy trwałym łysieniu.

Przyczyny wypadania włosów u kobiet

Łysienie androgenowe (AGA), które może wystąpić w zależności od predyspozycji genetycznych i poziomu hormonu androgenowego. Jest najczęstszą przyczyną wypadania włosów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Łysienie androgenowe u kobiet występuje zwykle w okresie menopauzy po 40 roku życia. W pierwszym etapie występuje wraz z przerzedzeniem włosów. Odpowiada za to męski hormon testosteron wydzielany przez jajniki i nadnercza.

Stany, które bezpośrednio wpływają na hormony, takie jak ciąża, poród, tabletki antykoncepcyjne i choroby tarczycy, są również czynnikami powodującymi wypadanie włosów u kobiet.

Inną częstą przyczyną wypadania włosów i łysienia są kucyki i fryzury, które ciągną delikatne cebulki włosów.

Anemia i niski poziom żelaza we krwi są również jednymi z najważniejszych czynników wypadania włosów u kobiet. Fakt, że kobiety regularnie co miesiąc tracą żelazo, a ich spożycie czerwonego mięsa jest generalnie mniejsze niż mężczyzn, powoduje spadek żelaza.

Nagła utrata włosów w sytuacjach, które powodują skrajny stres i uraz emocjonalny, jest czynnikiem utraty wszystkich włosów. Przykładem może być ojciec, który dowiedział się, że jego syn jest w więzieniu, stracił włosy w przeciągu kilku tygodniu, pod wpływem tak wysokiego stresu. W takich przypadkach uzyskanie wsparcia psychologicznego będzie jednym z najważniejszych kroków na drodze do rozwiązania problemu.

Diagnoza wypadania włosów u kobiet

Wypadanie włosów u kobiet nie polega na przesunięciu się linii włosów do tyłu. O wiele trudniej jest zapobiegać wypadaniu włosów u kobiet i zapewnić, że dana osoba może mieć zdrowe włosy. Dlatego najważniejszym krokiem jest zrozumienie czynników powodujących łysienie i wypadanie włosów u kobiet. W tym momencie wykonywane są różne badania krwi i kompleksowe badania krwi pacjenta. Wykonuje się testy, aby zdiagnozować choroby, które mogą powodować wypadanie włosów.

Sposoby leczenia wypadania włosów u kobiet

U kobiet ważne jest, aby w odpowiednim czasie zdiagnozować wypadanie włosów i rozpocząć leczenie przed przejściem do zaawansowanych stadiów. Wszystkie czynniki powodujące wypadanie włosów u kobiet są brane pod uwagę podczas planowania zabiegu. U pacjentów można zastosować leczenie medyczne, a także interwencję chirurgiczną metodą przeszczepu włosów FUE.

Przeszczep włosów metodą FUE to skuteczna metoda leczenia nie tylko mężczyzn z problemem wypadania włosów, ale także kobiet borykających się z tym samym problemem.  Ważne, aby był wykonywany przez lekarzy specjalistów, z wykorzystaniem najnowszych technologii w tej dziedzinie i uwzględnieniem stanu psychicznego i komfortu pacjentów.  Przeszczep włosów można wykonać różnymi metodami. Przeszczep włosów metodą FUE u kobiet zapewnia bardzo pomyślne rezultaty.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Firma Meditravel oferuje bezpłatne konsultację online z lekarzami, dzięki którym możesz uzyskać wsparcie psychiczne oraz plan leczenia. Meditravel zapewnia Ci wszelkie wsparcie w leczeniu problemów z włosami u naszych lekarzy, którzy są znani ze swoich światowych badań w dziedzinie transplantacji włosów FUE i do tej pory wyleczyli tysiące pacjentów. Nasi lekarze pomogą Ci odzyskać dawny wygląd i pewność siebie. 

Możesz skontaktować się z nami na naszej stronie internetowej www.meditravel.pl w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Dodaj komentarz