Uroda

Wypełnianie zmarszczek działa. Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Za pomocą nowoczesnych procedur medycyny estetycznej można uzyskać widoczne efekty praktycznie od razu. Jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach jest wypełnianie zmarszczek z użyciem kwasu hialuronowego. Sprawdź, na czym polega ten zabieg, a także kiedy warto się na niego zdecydować.

Kwas hialuronowy – skuteczny wypełniacz

W medycynie estetycznej wypełnianie zmarszczek to popularny zabieg pozwalający na pozbycie się problemu zmarszczek w ciągu kilkunastu minut. Podczas procedury stosuje się wypełniacze – jednym z najpopularniejszych jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy jest wielocukrem, który naturalnie występuje w skórze człowieka, a także w innych organizmach żywych. Jego celem jest wiązanie cząsteczek wody, przez co dba on o właściwy poziom nawilżenia, a także elastyczności i jędrności skóry.

Za pomocą kwasu hialuronowego można uzyskać bardzo dobre efekty podczas wielu zabiegów medycyny estetycznej:

  • wypełnianie zmarszczek
  • wolumetria twarzy
  • mezoterapia igłowa
  • powiększanie i modelowanie ust

Jak długo widoczne są efekty zabiegu wypełniania zmarszczek?

Dużym plusem zabiegu polegającego na wypełnianiu zmarszczek jest jego długotrwałość. Wprawdzie efekty nie są widoczne dożywotnio, jednak i tak mogą utrzymywać się nawet około roku. Czas ten jest jednak indywidualny i zależny od stanu skóry oraz jej typu. Efekty widoczne są praktycznie od razu, więc nie trzeba czekać na ich pojawienie się. Również warto wskazać, że wtedy, gdy efekt zanika, można praktycznie od razu przeprowadzić następny zabieg polegający na wypełnianiu zmarszczek. Gdy chodzi o profesjonalne wypełnianie zmarszczek Ruda Śląska to najlepsze miasto, w którym można wykonać ten zabieg.

Kiedy warto skorzystać z zabiegu z kwasem hialuronowym?

Chociaż kwas hialuronowy kojarzony jest głównie jako sposób na usunięcie zmarszczek, warto jednak wskazać, że jego możliwości są znacznie szersze. Przede wszystkim kwas hialuronowy polecany jest osobom, na których twarzy pojawiają się widoczne zmarszczki i bruzdy. Wstrzyknięty w te zmiany powoduje ich wypełnienie, dlatego nadaje twarzy młodszy wygląd. W tym przypadku popularne są zabiegi wypełniania zmarszczek, ale też wolumetrii, która ma na celu podniesienie opadającego owalu twarzy. Można stosować go też w celach profilaktycznych, aby zapobiec szybkiemu pojawianiu się zmarszczek na twarzy. Wtedy stosowane są zabiegi mezoterapii igłowej. Wykorzystują one również innego rodzaju związki, by zapewnić kompleksową pielęgnację od środka – są one wstrzykiwane w skórę.

Dodaj komentarz