Uncategorized

Zagęszczanie włosów – najważniejsze informacje i możliwości

Dla wyglądu oraz ogólnej estetyki korzystamy z metod, które mają wydobyć z nas naturalne piękno. Czasem też wspieramy się możliwościami dodatkowymi, jakie dają nowoczesne kierunki medycyny estetycznej, kosmetologii czy nawet fryzjerstwa. Jedną z takich popularnych opcji, którą wybiera coraz więcej zarówno Pań, jak i Panów, jest zagęszczanie włosów. Warto powiedzieć, że są to różnego rodzaju możliwości, które warto dostosować do własnych, indywidualnych preferencji, a także tego, co przyjmą nasze włosy, aby dodane pasma nie wyglądały nienaturalnie.

Zagęszczanie włosów metodą kanapkową

Metoda kanapkowa, znana także jako tape-on to jedna z metod, która polega na umieszczeniu dodatkowych pasm włosów syntetycznych pomiędzy dwoma warstwami włosów naturalnych. Zagęszczanie włosów w ten sposób, jest jednym z najmniej odczuwalnych sposobów, podczas ich późniejszego noszenia.

Doczepiane pasma włosów są przygotowane w taki sposób, że mają szerokość i długość idealnie dopasowaną do miejsca, w którym zostaną umieszczone. Całość znajduje się na specjalnej taśmie, która jest w pełni antyalergiczna, nie powoduje podrażnień, jak i nie daje poczucia ciągnięcia.

Włosy zagęszczane metodą kanapkową można myć i modelować tak jak własne. Jeżeli jednak chodzi o ich rozczesywanie, warto zaopatrzyć się w specjalną szczotkę, która nie uszkodzi doczepianych pasm. Jest to opcja dla osób mających włosy dłuższe niż 15 cm, a sam zabieg powinno powtarzać się co 4-6 tygodni. Co jednak ważne, można wykorzystywać te same pasma wielokrotnie.

Zagęszczanie włosów a afroloki

Kolejną metodą na zagęszczenie włosów jest coraz popularniejsze i przykuwające uwagę nawet gwiazd, doczepianie afroloków. Są to syntetyczne pasma silnie skręconych kosmyków, doczepiane do naturalnych włosów, tak, że w żaden sposób nie zaburza to ich wzrostu i pozostają one nienaruszone pod warstwą doczepionych. Jest to opcja, którą salony fryzjerskie polecają paniom nie mającym czasu na codzienne, długie układanie fryzury.

Zagęszczanie włosów za pomocą afroloków jest najchętniej robione w przypadku włosów długości około do ramion.

Zagęszczanie włosów doczepianym kucykiem

Doczepiany kucyk to jedna z popularnych metod przedłużania i zagęszczania włosów, który nie wymaga cyklicznych wizyt w salonie. Ponieważ w tego rodzaju doczepie nie można spać ani narażać go na silną chemię, kucyka doczepia się po prostu przed wyjściem z domu, jeżeli jest taka potrzeba. Doczepienie kucyka świetnie zdaje egzamin w przypadku cienkich i rzadkich włosów, których związanie jeszcze bardziej eksponuje ich braki.

Dodaj komentarz