Uroda

Zakup zamienników perfum – czy warto?

Na zamienniki perfum decyduje się obecnie coraz więcej osób. Czy jednak jest sens w nie inwestować i czy bardzo różnią się one od produktów oryginalnych, sygnowanych przez znane marki i licznych celebrytów? Czas to sprawdzić!

Proces produkcyjny zamienników perfum

Proces produkcyjny zamienników perfum jest niemal taki sam, jak w przypadku perfum oryginalnych. Perfumy francuskie lub paryskie, bo tak nazywają się również odpowiedniki perfum, są więc produktami naprawdę wysokiej jakości. Zanim powstaną, muszą być jednak odpowiednio zaprojektowane przez specjalistów.

Zanim zaczną oni dobierać odpowiednie składniki dla danych perfum, dostają oni oryginały, a ich zadaniem jest przygotowanie odpowiedniej mieszanki składników, która będzie odpowiadać oryginałowi. Niemal niemożliwe jest, by zrobić to idealnie, w stosunku 1:1, dlatego też zamienniki pachną inaczej. Nie znaczy to jednak, że gorzej, niektórym osobom mogą nawet bardziej podobać się zamienniki, jest to kwestia naszego indywidualnego gustu.

Składniki używane do produkcji zamienników

Większość składników, z których powstają zamienniki, to dokładnie to samo, z czego powstają perfumy oryginalne. Nie można więc powiedzieć, że zamienniki to produkty gorsze z natury, że do ich produkcji używa się innych i gorszych składników. Jeżeli różnica w jakości czy ilości jest znacząca, może ona dotyczyć ilości utrwalaczy, które mają duży wpływ na to, jaką trwałość ma dany zapach. Jednak w większości przypadków, francuskie perfumy zachowują podobną trwałość, jak ich oryginalne odpowiedniki.

Skąd bierze się cena zamienników perfum?

Cena zamienników perfum często jest kilkukrotnie niższa, niż perfum oryginalnych. Skąd jednak ta różnica, skoro perfumy te powstają z bardzo podobnych składników, pachną niemal identycznie, a do tego są podobnie trwałe?

Olbrzymia różnica to koszty reklamy i marketingu. Jak łatwo zauważyć, największe i najbardziej znane marki promują i reklamują swoje perfumy, i to bardzo. Wiele z nich reklamowanych jest przez znanych aktorów i celebrytów, i to o światowej sławie. Takie akcje reklamowe kosztują, i to naprawdę wiele, dlatego zakłada się, że nawet 40% ceny każdego flakonu oryginalnych perfum może być przeznaczone właśnie na cele reklamy i marketingu! To naprawdę olbrzymia kwota, często wspomniane 40% to więcej, niż kosztują zamienniki, niemal nie różnicą się od oryginałów.

To jednak niejedyna metoda na oszczędzanie. Wielu producentów paryskich perfum używa takich samych flakonów i kartoników. Są one zazwyczaj naprawdę bardzo proste, a poszczególne zapachy może być ciężko odróżnić, jeżeli nie zwróci się uwagi na nazwę czy numer na flakonie. Każdy perfumy danego producenta mogą bowiem mieć taki sam flakon – to jednak sprawia, że możliwa jest oszczędność na jego produkcji i projektowaniu.

Flakon i opakowanie mogą być ważne, ale zdecydowanie nie są ważniejsze od zapachu, a to on jest decydujący dla osób, które decydują się na zakup zamienników perfum.

Nie przepłacaj za ciekawość

Zamienniki perfum są bardzo często wybierane przez osoby, które chcą sprawdzić dany zapach. Dzięki temu, jeżeli się im on nie spodoba, nie będą musiały godzić się z utratą przynajmniej kilkuset złotych, bo nie mniej zazwyczaj płaci się za perfumy oryginalne. Jeżeli jednak zapach okaże się trafiony, możemy albo przy nim pozostać, albo zdecydować się na zakup oryginałów. Tak więc, jeżeli nie mamy pewności, czy dana kompozycja zapachowa jest opcją dla nas odpowiednią, warto sprawdzić ją właśnie na zamiennikach perfum.

Czy zamienniki bardzo różnią się od perfum oryginalnych?

Zdecydowanie nie. Zapachy będą do siebie bardzo podobne, będą prezentowały zazwyczaj podobną trwałość i będą podobnie intensywne – zarówno, kiedy mówimy o perfumach damskich, jak i perfumach męskich. Oczywiście jednak osoba, która doskonale zna dany zapach lub jest specjalistą w kwestii perfum, będzie mogła odróżnić od siebie oba zapachy, lecz liczne opinie czy eksperyment donoszą, że przeciętny użytkownik perfum często nie jest w stanie odróżnić zamienników od perfum oryginalnych po samym zapachu. Jeżeli tak jest, widać, że osoba odpowiedzialna za zapach danego zamiennika, wykonała naprawdę bardzo dobrą pracę a sam produkt zapewne jest wart zakupu.

Partnerem publikacji jest firma Paryskie-perfumy.pl

Dodaj komentarz