Moda

Zegarek na prezent. Czy to dobry pomysł?

Według chińskich wierzeń zegarek kupiony w prezencie traktowany jest jako odliczanie czasu do śmierci obdarowywanego. W Polsce pokutuje jeszcze inny przesąd, że czasomierz podarowany ukochanej osobie odmierza czas do rozstania. Jak jest naprawdę? Czy zegarek na prezent to dobry pomysł?

Powody, dla których warto podarować zegarek na prezent

Jeśli osoba, której zamierzasz podarować zegarek w prezencie, nie wierzy w przesądy, to jak najbardziej możesz zdecydować się na taki krok. Taki prezent ma bowiem wiele zalet.

Jedną z najważniejszych jest uniwersalność. Niezależnie od tego, jaki model wybierzesz — klasyczny, minimalistyczny, czy też o charakterze biżuteryjnym — zegarek pasuje na wiele okazji i do różnych stylizacji. Dzięki temu, jako jeden z nielicznych prezentów, cieszy oczy prawie bez przerwy.

Kolejna zaleta to możliwość podarowania zegarka każdemu, zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Nie istnieją tu także ograniczenia wiekowe — taki prezent ucieszy dziecko, teściową oraz dziadka. Z kolei szeroki wybór zegarków pozwala dopasować idealny model do charakteru, stylu i osobowości obdarowywanego.

Warto tu wspomnieć także o praktycznej stronie takiego prezentu. Zegarek noszony może być przez cały dzień, nie tylko po to, aby mierzyć czas, ale także jako element stylizacji, a wbudowane w niego różnorodne funkcje dostarczają rozrywki i ułatwiają ich użytkowanie.

Zegarek to wyjątkowy prezent z jeszcze jednego powodu — może przypominać o osobie, która go podarowała. A jeśli dodamy do niego grawerunek, to stanie on się niezwykle osobistym prezentem.

Zegarek plus moneta

A co jeśli osoba, której zamierzamy podarować zegarek, jest przesądna? Na takich niedowiarków wymyślono sposób! Przy wręczaniu prezentu należy poprosić o grosika, dzięki czemu uznane to może zostać niejako za sprzedaż. To powinno zapobiec negatywnym skutkom popularnego przesądu, a jednocześnie stanowić może źródło szczęścia – nie bez powodu na znaleziony grosik chuchamy i wkładamy go do portfela.

Jaki zegarek dać w prezencie?

Po pierwsze, prezent tego typu nie może być ani za drogi, ani za tani. I o ile w przypadku rodziny można sobie pozwolić na coś droższego, to w przypadku znajomych, warto postawić na coś mniej zobowiązującego.

Kolejna ważna sprawa to jakość — zegarek na prezent powinien być nie tylko funkcjonalny, ale i trwały. Duże znaczenie w tym przypadku odgrywa mechanizm, który decyduje o precyzji jego działania. Gorszy jest jednoznaczny z tym, że częściej trzeba będzie go naprawiać lub wymieniać. Dlatego warto unikać podróbek, które mimo iż wydają się atrakcyjne, to jedyne co mają do zaoferowania, to wygląd.

Nie oznacza to oczywiście, że design zegarka nie ma znaczenia. Ponieważ zakładamy, że obdarowanemu będzie towarzyszył przez cały dzień, musi być bardzo dokładnie dopasowany do jego stylu, charakteru oraz trybu życia. Jeśli masz problem z określeniem tego, możesz postawić na zegarek uniwersalny, który pasować będzie do każdej stylizacji i każdej okazji.

Dodaj komentarz