Uncategorized

Żeń-szeń – właściwości, zastosowanie, dawkowanie

O dobroczynnych właściwościach ziół ludzkość wie już od tysiącleci. Jedną z drogocennych roślin, której wyjątkowe zalety znano już cztery tysiące lat temu, jest żeń-szeń. To zioło, które wspomaga organizm w leczeniu wielu dolegliwości. Jest polecane zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Ponad dwieście substancji aktywnych zawartych w składzie żeń-szenia to ilość, której trudno szukać w innych roślinach. To sprawia, że zioło to jest tak powszechnie wykorzystywane przez osoby szukające naturalnych, zdrowych, a przy tym skutecznych specyfików leczniczych. Sprawdź zatem, czym charakteryzuje się ta cenna roślina.

Właściwości żeń-szenia

Żeń-szeń zawiera ginsenozydy, których zadaniem jest zwiększanie zdolności hemoglobiny do przyłączania tlenu. To powoduje, że organizm zyskuje większe możliwości w zakresie wysiłku fizycznego, umysłowego, jak również rekonwalescencji. W korzeniu, czyli najcenniejszej części rośliny, znajdują się ponadto liczne składniki mineralne (arsen, kobalt, wanad, miedź, mangan) oraz witaminy z grupy B, C, E, dzięki czemu zioło to sprawdza się znakomicie jako uzupełnienie codziennej diety. W składzie rośliny znajdują się ponadto: fitosterole, związki fenolowe, poliacetyleny, cukry i olejki eteryczne.

Żeń-szeń – zastosowanie

Tak duża zawartość cennych składników sprawia, że żeń-szeń jest powszechnie stosowany w różnego rodzaju produktach prozdrowotnych. Roślina jest używana np. w produktach wspomagających organizm i zwalczających infekcje. Żeń-szeń można wykorzystywać także w celu poprawy zdolności zapamiętywania i koncentracji, ochrony przed osteoporozą oraz obniżenia poziomu cholesterolu. Zioło ma ponadto właściwości przeciwnowotworowe i przeciwcukrzycowe.

Żeń-szeń działa odmładzająco na wygląd skóry i zapobiega wypadaniu włosów. Pobudza układ odpornościowy do działania, a w rezultacie chroni organizm przed wirusami i drobnoustrojami. Roślina ta jest również od dawna znana jako dobry środek podnoszący potencję i wspomagający leczenie zaburzeń erekcji.

Żeń-szeń – jak dawkować?

Aby móc w pełni cieszyć się z dobroczynnych właściwości żeń-szenia, należy go odpowiednio dawkować. Zarówno zbyt mała, jak i za duża dawka dzienna wpływa bowiem negatywnie na zdrowie organizmu. Żeń-szeń zazwyczaj występuje w postaci kapsułek i tabletek. Najczęściej producenci suplementów zalecają spożywanie jednej tabletki bądź kapsułki na dobę. Co istotne, po ok. trzech miesiącach codziennego stosowania zaleca się zrobienie około czterotygodniowej przerwy, w przeciwnym przypadku może dojść do zaburzeń czynności wielu narządów.

Kupując żeń-szeń w tabletkach, kapsułkach albo w formie ciętego korzenia, zwróć uwagę na jakość produktu. Aby mieć pewność, że suplement stanowi pełnowartościowy produkt, zdecyduj się na zakup artykułu od sprawdzonego producenta w polecanym sklepie, takim jak https://vitashop.pl/. Tylko wtedy masz gwarancję, że oferowane zioła są świeże, prawidłowo przechowywane i pochodzące od najlepszych dostawców.

Dodaj komentarz