Lifestyle,  Moda

Znane polskie szafiarki – Top Lista

Influencerki piszące o modzie i podpowiadające ciekawe stylizacje są dzisiaj czytane i oglądane przez tysiące Polek. Swoje profile mają zarówno na Instagramie, Facebooku, Tiktoku, jak i na Youtubie. Niektóre z nich to prawdziwe królowe blogosfery! Sprawdźmy, jakie znane polskie szafiarki obserwujemy online najchętniej.

Celebrytki i ikony mody czyli znane polskie szafiarki w internecie

Kreatorki modowych trendów w sieci to dziś nie tylko znane z pierwszych stron plotkarskich serwisów influencerki z ugruntowaną już na rynku renomą, ale również nowe w internecie, ambitne i niezwykle przyciągające uwagę debiutantki. Które profile warto odwiedzać i gdzie w modzie dzieje się naprawdę wiele?

Jessica Mercedes – doradza czytelniczkom bloga jak się ubrać i co do czego dopasować, żeby wyglądało to świetnie. Mieszkanka Poznania, która swoją medialną karierę zaczęła w wieku 17 lat, właśnie od blogowania o modzie. Potrzebowała ledwie kilku lat, żeby zaczęły się o niej rozpisywać kultowe pisma: „Voque”, „Vanity Fair”, „Glamour” czy „Elle”. Dziś bywalczyni najważniejszych pokazów mody na całym świecie.

Julia Kuczyńska (Maffashion) – karierę szafiarki zaczynała w wynajmowanym mieszkaniu w Warszawie, gdzie pracowała jako grafik dla jednej z agencji reklamowych. Później dorabiała w atelier z biżuterią, aż wreszcie rzuciła wszystko i zajęcia się blogiem o modzie – swoją największą pasją. Jej rozpoznawalna dziś w całej Polsce ksywka Maffashion wzięła się od uwielbianego i pitego litrami soku marchewkowego. Top 1 na liście najbardziej wpływowych blogerów wg Tribe Dynamics i miejsce na liście najbardziej wpływowych Polek 2017 wg Wprost.

Claudia Adaszewska – w 2014 roku zaliczona do Najbardziej Stylowych Ludzi Świata wg magazynu „Vanity Fair”. Polska blogerka tworząca swoje treści ledwie rok, została już w 2014 postawiona obok takich ikon mody i stylu , jak Emma Watson, Cate Blanchett czy Lupita Nyon’go. Co ciekawe, jej bloga na początku obserwowała tylko rodzina i znajomi.

Tamara Gonzales Perei (Macademian Girl) – kolorowy ptak mody! Ekscentryczna influencerka, która kocha wyrazistość i mocne barwy: fuksje, pomarańcze, błękity, żółcie i oczywiście czerwienie, a do tego potrafi z nich wyczarować stylizacyjne cuda.

Ciekawostka: specjaliści modowi zauważają, że influencerki/szafiarki coraz śmielej wypierają w zakresie mówienia o modzie znanych projektantów. Dlaczego? Cóż, po prostu są one Polkom zdecydowanie bliższe i o wiele bardziej wiarygodne w tym, co robią, niż wielkomiejscy twórcy mody, producenci ubrań czy styliści, a tym samym to właśnie im ufa się bardziej. 

Dodaj komentarz