Uncategorized

Dla kogo odpowiednim wyborem będzie nawilżający podkład do twarzy?

Nasza skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Podkład nawilżający może nam zapewnić jego odpowiednią ilość na dłuższy czas. Dla kogo taki produkt będzie najlepszym wyborem? Do jakiego rodzaju cery najlepiej się sprawdzi?

Dlaczego podkład nawilżający będzie dobrym wyborem dla Twojej skóry? 

Jeżeli Twoja skóra jest odwodniona, zmęczona, pozbawiona blasku, to nawilżający podkład do twarzy będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem. Jeśli zmagasz się z przebarwieniami, to także pomoże zniwelować Twój problem i wyrówna koloryt. Sprawdzi się nawet dla cery mieszanej, jeśli ma lekką konsystencję. Zatem nie będzie odpowiednim wyborem jedynie dla cery suchej czy dojrzałej ze skłonnością do przesuszenia. Przede wszystkim taki podkład zapewnia skórze promienny wygląd i efekt glow. Dzięki jego stosowaniu problem z suchymi skórkami czy szorstkością skóry będzie zniwelowany. Taki podkład można zastosować do cery mieszanej czy tłustej latem, wtedy gdy nawet te rodzaje cery mają skłonność do przesuszenia. Kiedy skóra narażona jest na czynniki zewnętrzne, które wpływają na jej przesuszenie czy wzmocnienie aktywności wolnych rodników tlenowych, podkład nawilżający zawsze będzie odpowiednim wyborem. Jeżeli pije się zbyt mało wody, to także odbija się to na wyglądzie skóry i jej przesuszeniu. Także stosowanie kosmetyków, które mają przesuszający skład wpływa na gorszą kondycję skóry. Skłonność do skóry suchej występuje w przypadku wielu schorzeń, choćby tarczycy i wtedy odpowiednim wyborem jest nawilżający podkład.    

Jak dobrać odpowiedni podkład nawilżający? Jakie składniki powinien zawierać?  

Na pewno odpowiedni podkład nawilżający powinien zawierać w swoim składzie kwas hialuronowy. Warto wiedzieć, że jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże wodę w ilości przekraczającej 1000-krotnie jej masę. Na pewno dla skóry suchej, dojrzałej, ale i mieszanej czy wrażliwej bardzo ważne jest wzmocnienie warstwy hydrolipidowej. To może zagwarantować obecność witaminy E w składzie podkładu nawilżającego. Obok kwasu hialuronowego istotne znaczenie ma gliceryna w składzie. Jest ona także humektantem, czyli ma zdolność do wiązania wody w skórze. Naturalne oleje o właściwościach przeciwstarzeniowych, odżywczych i nawilżających także są pożądanym składnikiem takiego kosmetyku. Poza tym w składzie podkładu nawilżającego ważne są filtry SPF. Im wyższy filtr, tym lepsza ochrona przed fotostarzeniem skóry.   

Jaki podkład nawilżający do twarzy będzie najlepszy? 

Aby wybrać odpowiedni podkład nawilżający do swojej skóry należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej potrzeby. Podkład o bardziej kremowej konsystencji sprawdzi się w przypadku cery suchej. Natomiast do cery tłustej odpowiedni będzie podkład lekki, o bardziej wodnistej formule, ale typu oil-free, aby nie była ona zbyt obciążona. Podkłady zawierające silikon i parafinę nie będą odpowiednie dla osób, które mają skórę ze skłonnościami do niedoskonałości, ponieważ takie składniki mogą powodować zatykanie porów skóry. Podkład nawilżający z efektem dopasowania się do kolorytu Twojej cery będzie świetnym wyborem jeśli masz trudności w doborze odpowiedniego fluidu. Oczywiście w przypadku niedoskonałości także podkład nawilżający warto stosować w połączeniu z odpowiednim korektorem.         

Dodaj komentarz