Uncategorized

Jak zdobyć więcej lajków pod zdjęciami na FB i Instagramie?

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że żyjemy w dobie mediów społecznościowych. Służą one nie tylko kontaktom z osobami, które znamy. Coraz częściej portale społecznościowe wykorzystywane są także do zdobywania popularności, za którą idzie chociażby możliwość zawierania płatnych współprac reklamowych. Niezależnie od tego, czy prowadzimy profil dla siebie i bliskich, czy też dążymy do bycia influencerem (czyli osobą mającą wpływ na obserwujących) zależy nam na tym, by nasze zdjęcia i posty nie pozostały bez echa. Pojawia się więc pytanie: jak zdobyć więcej lajków? W dzisiejszym artykule postaramy się na nie odpowiedzieć.

Tylko zdjęcia dobrej jakości

Czasy, w których publikowaliśmy zdjęcia wykonane niedbale i w złej jakości dawno juz minęły. Obecenie zarówno na Instagramie, jak i na Facebooku większośc fotografii publikowana jest w bardzo wysokiej jakości. Co więcej, obserwatorzy zwracają uwagę na to jak wykadrowane jest zdjęcie, na jego kolorystykę a nawet na to, jakie filtry zostały użyte. Jeśli więc chcesz, by twoje zdjęcia zdobywały dużą liczbę polubień – koniecznie zatroszcz się o ich jakość.

Ciekawy opis

Kolejną, niezwykle ważną kwestią, o którą musisz zadbać publikując zdjęcia w social mediach jest ich opis. Nie powinien być zbyt długi, jednocześnie jednak powinien zwracać na siebie uwagę. Doskonale sprawdzają się uniwersalne opisy, z którymi każdy może się zidentyfikować i uznać, że dotyczą również jego. Jeśli brak ci pomysłu zawsze możesz wykorzystać inspirujące cytaty do zdjęć. Możesz mieć pewność, że zwrócą one uwagę odbiorców.

Umiejętne używanie hashtagów

Jest to niezwykle ważne, szczególnie na Instagramie, gdzie mogą one znacząco zwiększyć zasięg twojego posta. Hasztagi mają na celu wskazać temat zdjęcia oraz doprowadzić na nie grupę osób, które będą nim zainteresowane. Dlatego też unikaj dodawania kilkunastu hashtagów, byleby przyciągnąć odbiorców. Prawdopodobnie osoby te ominą twoje zdjęcie. Skup się na trzech najważniejszych cechach zdjęcia lub osób, które chcesz zainteresować. Unikaj dodawania hashtagów dotyczących tego samego tematu. Dla przykładu – publikując zdjęcie pupila wybierz #dog, wówczas nie musisz dodawać już #doggy, #dogstagram i innych podobnych tagów.

Regularna publikacja zdjęć

Musisz pamiętać, że obecnie social media są zdominowane przez algorytmy, które podsuwają treści użytkownikom biorąc pod uwagę ich preferencje ale również aktywność poszczególnych kont. Jeśli publikujesz zdjęcia bardzo rzadko możesz mieć pewność, że nie będą one tak chętnie promowane przez algorytmy IG lub FB. Dlatego też, jeśli zależy ci na zdobyciu dużej ilości polubień publikuj regularnie. Z drugiej strony unikaj jednak “spamowania” czyli dodawania kilku fotografii jednego dnia. Lepiej zachować 2-3 dni odstępu między kolejnymi postami.

Podsumowując, zdobywanie więcej lajków na Facebooku i Instagramie to proces, który wymaga zaangażowania i strategii. Publikowanie wysokiej jakości treści, interakcja z obserwującymi oraz wykorzystanie odpowiednich narzędzi może znacznie zwiększyć ilość lajków pod twoimi zdjęciami.

Dodaj komentarz