Moda

Kolorowe skarpetki oraz trampki – jak idealnie je połączyć?

Trampki stanowią obuwie popularne zarówno wśród mężczyzn i kobiet, w każdym wieku. Współczesna moda pozwala na dużą dowolność i swobodę w wyrażaniu siebie, dlatego niezależnie od okazji, trampki są częstym wyborem wielu osób, z uwagi na ich wygodę, jak i fakt, że mogą być noszone przez cały rok. Nadają stylizacjom nonszalanckiego wyrazu, a przy tym fenomenalnie komponują się z modnymi skarpetami, o kolorowych wzorach. Barwne skarpety szturmem wdarły się do świata najmodniejszych trendów i aktualnie można się z nimi spotkać zarówno w zestawieniach codziennych, jak i tych wieczorowych. Chcąc mieć pewność, że stylizacja przypadnie do gustu szerszemu gronu osób, warto zastanowić się nad tym, jak zestawiać ze sobą trampki i kolorowe skarpetki.

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze kolorowych skarpetek?

Kolorowe skarpetki stanowią bardzo popularny i lubiany przez wiele osób dodatek, dlatego na rynku stale pojawiają się nowe produkty tego typu. Podczas wyboru elementów garderoby, nie tylko w przypadku skarpet, warto zwrócić uwagę na skład materiału. Kolorowe wzory zwykle są bardzo kuszące, jednak o ile sama grafika zachwyca, sposób wykonania może nie być korzystny dla skóry. Doskonałym wyborem są wyroby bawełniane, z uwagi na dużą przepuszczalność tego materiału. Bawełna pozwala skórze stopy oddychać, przez co te się nie pocą, a to z kolei przekłada się na komfort użytkowania. Z uwagi na anatomię stopy, skarpeta musi być elastyczna, dlatego w składzie tego typu produktów, poza bawełną, pojawiają się też inne materiały, takie, jak np. elastan. Jeśli udział bawełny jest dominujący, skarpety stanowią produkt wysokiej jakości. Kolorowe skarpetki ze sklepu TakaPara charakteryzują się bardzo wysoką zawartością bawełny, wynoszącą aż 80%, a przy tym występują w szerokiej gamie różnych wzorów, dzięki czemu każdy znajdzie idealną parę dla siebie.  

Kolorowe skarpetki do trampek – krótkie, czy długie?

Kwestia długości skarpety, jest często dość indywidualna, uwarunkowana własnymi preferencjami. W przypadku kolorowych skarpetek o ciekawych wzorach, większości osób zależy, aby te były widoczne i wzbogacały ich stylizacje, dlatego wybór musi być przemyślany. Do niskich trampek, kończących się przed kostką, idealnie będą pasowały zarówno skarpety krótsze, jak i dłuższe. Cały efekt dodatkowo podkreślą spodnie o krótszej, bądź podwiniętej nogawce. Zwolennicy trampek sięgających za kostkę, powinni wybierać znacznie wyższe skarpetki, ponieważ w przeciwnym razie te nie będą widoczne. Ponownie dodatkowym atutem stylizacji, może być podwinięta lub skrócona nogawka spodni. W przypadku trampek zestawionych z dłuższą skarpetą, bardzo ciekawie wyglądają połączenia, w których skarpeta jest delikatnie pomarszczona i dopasowana do spódnicy lub krótkich spodenek. 

Jak zestawiać ze sobą trampki i skarpety?

Wśród kolorowych skarpet można znaleźć wzory o różnej kolorystyce czy tematyce, takie jak na przykład geometryczne, zwierzęce, roślinne, hobbistyczne i abstrakcyjne. Szeroki wybór pozwala na dużą swobodę w wyrażaniu samego siebie. Przez skarpety można pokazać otoczeniu, jakie są Twoje pasje, co lubisz, z czym się utożsamiasz, ale też jak ciekawym jesteś człowiekiem i jaka jest Twoja estetyka. Dobór odpowiedniego modelu jest więc kwestią bardzo indywidualną, ale szukając inspiracji, warto zdecydować się na sprawdzone zestawienia. 

Doskonałą propozycją będzie połączenie kolorowych skarpet z trampkami o klasycznych odcieniach, a zatem czarnymi bądź białymi. Z obuwiem w tych barwach, dobrze skomponują się wszystkie wzory i zawsze finalny efekt będzie wyglądał modnie oraz ciekawie. U osób lubiących dużą spójność stylizacji, przy zachowanej oryginalności, świetnie sprawdzą się skarpety dopasowane kolorem dominującym, do barwy trampków. Przykładowo mogą to być granatowe skarpety w kolorowe pieski, zestawione z równie granatowym obuwiem. Taka propozycja będzie przykuwać uwagę i wprowadzi powiew szaleństwa do każdej stylizacji.  

Dla kogo połączenie trampków i kolorowych skarpet będzie najlepsze?

Trampki i kolorowe skarpety stanowią doskonałą propozycje zarówno dla osób młodszych, jak i starszych. Ten trend nie łączy się z żadnymi ograniczeniami, jest więc idealny dla każdego, kto ceni sobie swobodę i chce pokazać światu swój własny styl. 

Dodaj komentarz