Lifestyle,  Moda

FashionMugging, czyli „francuska dziewczyna z Polski”

Założycielką popularnego bloga FashionMugging jest Jess Adamczyk, która sama o sobie pisze „francuska dziewczyna z Polski, mieszkająca obecnie we Włoszech”. I taki właśnie jest jej wizerunek. Stylizacje prezentowane przez Jess to mieszanka klasyki w paryskim wydaniu oraz dziewczęcej nonszalancji, którą doceniają kobiety na całym świecie. Blogerka ma na swoim koncie współprace z prestiżowymi markami, takimi jak: Chanel, Chloe, Viktor & Rolf, Wella czy Embryolisse. Obok mody, na blogu można znaleźć inspiracje urodowe, lifestylowe i podróżnicze. Poznaj Jess!

FashionMugging, czyli „francuska dziewczyna z Polski”

Bloga FashionMugging powstał w 2010 roku. Inspiracją dla jego autorki była Chiara Ferragni, założycielka bloga theblondesalad.com, dzięki której Alicja wypracowała swój rozpoznawalny styl. Blogerka z wykształcenia jest stomatologiem.

Alicja często podkreśla, że FashionMugging jest jej receptą na szczęście. Kiedy jest zmęczona, czy zestresowana, ucieka w bloga. Jest on dla niej sposobem na odreagowanie i pozwala pozbyć się złych emocji. Alicja podkreśla również, że dzięki blogowi realizuje bardzo ważną część swojej osobowości. Poznaje ciekawych ludzi, bierze udział w fantastycznych przedsięwzięciach, zbiera cenne doświadczenia.

LATE SUMMER | Włosy

Styl Alicji to minimalizm i prostota. Blogerka nie lubi kontrastów – czy to w modzie, czy to w życiu. W jej stylizacjach jest dużo czerni i szarości. Nie ulega chwilowym krzykom mody, a obowiązujące trendy stara się adaptować. Ważne jest dla niej zachowanie w tym wszystkim siebie i własnego wyczucia stylu. Alicja lubi rzeczy dobre jakościowo, z wyższej półki. Widać zresztą to na jej blogu. Stara się jednak łączyć rzeczy z różnych porządków – torebkę od znanego projektanta z T-shirtem z sieciówki czy od polskiego niezależnego brandu. Jej największą słabością są torebki, potrafi zbierać miesiącami na tę wymarzoną. Jej najukochańsza torebkowa zdobycz to torba Louis Vuitton Neverfull.

Inspiracji szuka na blogach theblondesalad.com oraz stylebykling.nowmanifest.com. Podpatruje również ludzi na ulicy. W blogowaniu pomaga jej narzeczony, który zajmuje się zdjęciami. W wolnym czasie para wiele podróżuje, a swoimi doświadczeniami dzieli się z czytelnikami na blogu. Poza tym Jess ćwiczy jogę, pilates i biega. Lubi też filmy i seriale. Kino jest dla niej odskocznią, szansą wejścia w alternatywną rzeczywistość.

Dodaj komentarz