Uncategorized

Poznaj różnice między wodą toaletową a wodą perfumowaną

Czy wiesz, że te zapachy, których używasz na co dzień, prawdopodobnie nie są pełnoprawnymi perfumami? Prawdziwe perfumy są produktami luksusowymi, stosunkowo kosztownymi i trudniej dostępnymi w porównaniu z chociażby wodami toaletowymi czy woda perfumowanymi. Większość pań korzysta właśnie z tych dwóch produktów kosmetycznych, co oczywiście nie jest niczym złym – oba mogą zapewnić atrakcyjny, stosunkowo długotrwały zapach i świetnie pasować do stworzonej stylizacji oraz konkretnych okoliczności. Warto natomiast wiedzieć, jakie są różnice między wodą toaletową a wodą perfumowaną, co pozwoli Ci precyzyjniej wybrać kosmetyk zapachowy dla siebie. Po szczegóły zajrzyj do naszego artykułu.

Woda toaletowa – co to takiego?

Mianem wody toaletowej określa się produkt kosmetyczny o niskim stężeniu olejków zapachowych, co czyni go kosmetykiem z jednej strony dość nietrwałym, ale przy tym tanim w zakupie i dzięki temu bardziej dostępnym.

Zawartość olejków zapachowych w wodzie toaletowej waha się od 5 do 10 proc., przez co trudno liczyć na spektakularną trwałość, a przy tym intensywność zapachu. Wybierając wodę toaletową trzeba się spodziewać jej ulotności i chcąc pachnieć dobrze przez cały dzień po prostu częściej sięgać po flakonik.

Czym jest woda perfumowana?

Woda perfumowana to produkt wyższej jakości, przede wszystkim zawierający więcej olejków zapachowych, których stężenie wynosi między 10 a 19 proc. – średnio jest więc dwukrotnie wyższe w porównaniu z wodą toaletową.

Wybierając wodę perfumowaną można zatem liczyć na o wiele lepszą trwałość, a przy tym intensywność zapachu, co pozwala używać go rzadziej (flakonik perfum wystarczy na dłużej niż w przypadku wody toaletowej o takiej samej pojemności).

Woda perfumowana czy woda toaletowa? Która jest lepszym wyborem dla Ciebie?

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie znając ani Twoich preferencji zapachowych, ani oczekiwań względem trwałości oraz częstotliwości zmiany perfum. Do tego dochodzi jeszcze oczywiście kwestia posiadanego budżetu.

Można natomiast wskazać stosunkowo uniwersalne kryteria, jakimi powinna się kierować każda pani rozważająca zakup czy to wody toaletowej, czy wody perfumowanej.

Wybierz wodę toaletową, jeśli:

  • Nie chcesz wydawać zbyt dużo na zakup perfum;
  • Lubisz często zmieniać zapachy, ponieważ ten dotychczas używany szybko Ci się nudzi;
  • Preferujesz raczej subtelne perfumy, nie lubisz intensywnych zapachów;
  • Chcesz mieć na swojej toaletce kilka różnych zapachów i używać ich zamiennie, w zależności od sytuacji, pory roku czy po prostu nastroju;

Wybierz wodę perfumowaną, jeśli:

  • Ważna jest dla Ciebie dobra trwałość używanych perfum;
  • Szukasz dość intensywnego i wyrazistego zapachu;
  • Używasz perfum przed wyjściem do pracy i chcesz dobrze pachnieć przez cały dzień;
  • Nie lubisz często zmieniać zapachu, raczej jesteś wierna swoim ulubionym perfumom;
  • Szukasz zapachu na prezent dla kogoś bliskiego i wiesz, że woda toaletowa to trochę „za niska półka” pod względem prestiżu;

Więcej o różnicach między wodą toaletową a wodą perfumowaną przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://www.super-drogeria.pl/pl/blog/poznaj-roznice-miedzy-woda-toaletowa-a-woda-perfumowana-1695648793.html.

Gdzie kupisz wodę perfumowaną lub wodę toaletową?

Jeśli masz już swój typ, natomiast wciąż rozglądasz się za odpowiednim zapachem dla siebie, to na początek zajrzyj do Super Drogerii. To popularna, dobrze oceniana drogeria internetowa, którą wyróżnia ogromna oferta zarówno wód toaletowych, wód perfumowanych, jak i prawdziwych perfum.

W Super Drogerii znajdziesz zapachy najbardziej renomowanych marek perfumeryjnych, by wymienić tylko Paco Rabanne, Chanel, Yves Saint Laurent, Emporio Armani, Dolce&Gabbana, Versace, Cartier, Burberry, Lancome. Morph, Amouage, HERMES, Xerjoff, Montale czy Tiziana Terenzi.

Kupując perfumy w Super Drogerii masz gwarancję otrzymania oryginalnego produktu pochodzącego z oficjalnej dystrybucji, a przy zakupach od 150 zł dostawę otrzymujesz gratis.

Dodaj komentarz