Uroda

Transplantacja włosów – skuteczny sposób walki z łysieniem

Dynamiczny rozwój medycyny estetycznej i dostęp do nowoczesnych narzędzi sprawiły, że transplantacja włosów stała się zabiegiem mało inwazyjnym, przynoszącym bardzo naturalne efekty. Co takiego mają w sobie współczesne metody przeszczepu włosów, że decydują się na nie tysiące mężczyzn i… kobiet? Poznaj zabieg Smart Graft.

Transplantacja włosów – dla kogo?

Wypadanie włosów nie jest chorobą samo w sobie, ale może być sygnałem niepokojących zmian w organizmie. U jego źródła mogą leżeć przyczyny genetyczne, zaburzenia hormonalne, nowotwory, choroby skóry lub niedobory ważnych mikro- i makroskładników w diecie. Na kondycję włosów wpływa też przewlekły stres. Zanim zdecydujemy się na transplantację włosów, powinniśmy poznać przyczynę ich wypadania. Być może istnieje inna metoda pobudzenia ich do wzrostu.

Kiedy inne metody leczenia łysienia zawiodą, specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki proponują przeszczep włosów. Nowoczesne zabiegi sprawdzają się w przypadku różnych typów łysienia – androgenowego (u kobiet i mężczyzn), po urazach, operacjach i oparzeniach. Włosy można przeszczepić w miejsce blizn pooperacyjnych, uzupełnić ubytki brwi, zarostu, a nawet owłosienia klatki piersiowej.

Wśród przeciwwskazań do transplantacji włosów należy wymienić:

  • choroby lub stany zapalne skóry głowy,
  • aktywne i nieunormowane choroby, takie jak cukrzyca, nowotwory, zaburzenia hormonalne, choroby układu sercowo-naczyniowego,
  • łysienie plackowate,
  • skłonności do tworzenia blizn przerostowych lub bliznowców.

Nowoczesny przeszczep włosów – metoda Smart Graft

Jednym z najbardziej polecanych obecnie zabiegów jest transplantacja włosów Smart Graft, która składa się z trzech etapów:

  1. Pobranie materiału do przeszczepu

Po ustaleniu dokładnych obszarów zabiegu lekarz pobiera implanty włosów, a dokładnie zespoły mieszków włosowych, tzw. grafty. Robi to przy pomocy głowicy zakończonej mini skalpelem. Do każdego zespołu mieszków dobiera inne ostrze, tak żeby nie uszkodzić cebulek i skutecznie wykonać pracę. Głowica działa w ruchu obrotowym, dzięki czemu procedura przeprowadzana jest stosunkowo szybko i komfortowo. Dodatkowo system wyposażony jest w separator uniemożliwiający wbicie igły na głębokość większą niż 1 mm, co zwiększa skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu.

  1. Przechowywanie graftów

Ważnym etapem jest umieszczenie pobranych implantów włosów we właściwym środowisku, zwiększającym ich przeżywalność. Jest to zamknięty, sterylny system pojemników, w których panują warunki optymalne dla mieszków włosowych – temperatura około 6–8°C oraz wysoki poziom wilgotności regulowany roztworem soli fizjologicznej. Dzięki temu skuteczność przeszczepu włosów Smart Graft sięga niemal 98%, czyli wielokrotnie więcej niż w przypadku starszych metod.

  1. Implantacja mieszków włosowych

Ostatnia faza zabiegu to transplantacja włosów w miejsce docelowe. Lekarz posługuje się w tym celu precyzyjną głowicą wyposażoną w igłę oraz wspomaganą nowoczesną pompą. Jest to etap wymagający wyjątkowej dokładności, ponieważ od niego zależy wygląd włosów po przeszczepie. Lekarz musi ukształtować perfekcyjną, naturalną linię owłosienia.

Precyzyjne i naturalne zagęszczenie włosów

Umiejętnie wykonany przeszczep i precyzyjnie zaprojektowana linia włosów wpływają nie tylko na powodzenie całego zabiegu, ale także na wygląd i komfort pacjenta. Istnieje wiele kwestii, które należy rozważyć, projektując linię włosów, m.in. kierunek i kąt wzrostu włosów, płeć czy wiek pacjenta, a także prognozy stanu pozostałych włosów w przyszłości. Doświadczony specjalista weźmie je wszystkie pod uwagę. Profesjonalnie wykonana transplantacja włosów jest gwarancją pięknego i naturalnego wyglądu na lata.

Poznaj szczegóły dotyczące nowoczesnego przeszczepu włosów – skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodaj komentarz