Moda

Ubrania basic – co to tak naprawdę oznacza?

Ubrania basicowe można określić jako elementy garderoby charakteryzujące się prostotą formy. Najczęściej mają one jednolity, klasyczny kolor taki, jak biel, czerń, różne odcienie szarości, beżu, czy niebieskiego. Ewentualne dekoracje są w przypadku takich ciuchów niezwykle subtelne. Zdecydowanie warto w nie zainwestować, ponieważ są one na tyle uniwersalne, że z ich udziałem można stworzyć atrakcyjnie stylizacje w różnych stylach zarówno teraz, jak i wielu kolejnych sezonach, a nawet dekadach.

Ubrania basic powinny znaleźć się w każdej szafie zarówno kobiety, jak i mężczyzny, również tych osób, które są minimalistami i pragną stworzyć uniwersalną szafę kapsułową, która mimo niewielu elementów stwarza możliwość stworzenia zróżnicowanych połączeń. Wśród tych, które mogą stanowić bazę szeregu różnych stylizacji, można wymienić w szczególności:

 • biały, gładki, T-shirt,
 • biała koszula lub bluzka z długim rękawem,
 • klasyczna, dopasowana czarna sukienka określana, jako „mała czarna”,
 • klasyczne dobrze leżące jeansy,
 • tradycyjny trencz,
 • cielista bielizna,
 • czarna marynarka,
 • ołówkowa spódnica o długości midi,
 • czarne buty na obcasie,
 • uniwersalne białe sportowe obuwie wysokiej jakości,
 • eleganckie męskie oxfordy. 

U każdej osoby basicowe elementy garderoby będą nieco inne. U niektórych dany ciuch może być niezbędny, a u innych przez indywidualny gust i preferencje może on okazać się zupełnie niepotrzebny. W przypadku takich klasycznych, ponadczasowych ubrań zdecydowanie warto inwestować w modele wysokiej jakości. Dzięki temu będą one mogły doskonale uzupełniać wiele outfitów przez lata.

Ubrania w stylu basic, czyli element wielu różnych stylizacji

Z pomocą basicowych ubrań wysokiej jakości ich właściciel może z powodzeniem utworzyć atrakcyjną wizualnie zarówno elegancką, jak i typowo casualową, miejską stylizację. Takie ubrania sprawdzą się doskonale u minimalistów, którzy z ich wykorzystaniem chcieliby utworzyć charakteryzujące się prostotą, ale jednocześnie prezentują się w sposób niezwykle stylowy. Najbardziej typowym ubraniem w basicowym stylu jest prawdopodobnie T-shirt. Najbardziej klasycznym połączeniem na co dzień zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn jest zestawienie jej ze skinny jeansami, a także białymi trampkami. Z drugiej strony może on stanowić doskonałą bazę do szykownej stylizacji, która sprawdzi się najlepiej na oficjalne okazje, uroczystości i do pracy, gdzie zgodnie z dress codem jest wymagany tego typu strój. W tym wypadku można go z powodzeniem połączyć z garniturem zarówno w klasycznym, jak i niestandardowym kolorze, szpilkami lub eleganckimi półbutami i atrakcyjnymi wizualnie ekskluzywnymi dodatkami. Z kolei w zestawieniu ze skórzaną ramoneską, spódnicą do ziemi i atrakcyjną wizualnie torebką może u kobiet stanowić idealne uzupełnienie stylizacji na randkę.

O modzie i stylu basic więcej przeczytasz na stronie egomagazine.pl

Dodaj komentarz