Uroda

Dlaczego warto złuszczać naskórek?

Złuszczanie naskórka stało się jednym z bardziej popularnych zabiegów w domowej pielęgnacji skóry. Nic dziwnego, sam rytuał jest bardzo prosty, a do złuszczania skóry możemy użyć bardzo wielu łatwo dostępnych produktów, nawet tych, które znajdziemy w naszej kuchni, jak na przykład cukier gruboziarnisty czy kawa.

W drogeriach i sklepach internetowych z powodzeniem znajdziemy także bardzo wiele przeróżnych peelingów, zarówno tych do ciała jak i do skóry twarzy. Dlaczego złuszczanie martwego naskórka jest dla nas dobre? Po jakie kosmetyki warto sięgać?

Jakie zalety ma złuszczanie naskórka?

Złuszczanie naskórka to dobra praktyka dla higieny i kondycji naszej skóry na całym ciele. Podczas masaży z użyciem peelingów pozbywamy się martwego naskórka, odblokowujemy pory, usuwamy resztki zanieczyszczeń, sebum, itp., a także – co najważniejsze – pobudzamy skórę do produkcji kolagenu, który odpowiada za jej jędrność oraz nawilżenie.

Źródło: https://uniquecos.pl/sklep/kosmetyki/peelingi/peelingi-do-twarzy/

Trzeba przy tym wszystkim zaznaczyć, że choć złuszczanie naskórka jest bardzo korzystne i z tym nie należy przesadzać – taki zabieg warto wykonywać maksymalnie dwa razy w tygodniu. W innym wypadku możemy zbytnio podrażnić naskórek i sobie zaszkodzić, zamiast pomóc.

Jakie peelingi do ciała?

Skóra na naszym ciele jest z reguły grubsza, niż skóra na twarzy. Co za tym idzie, skórę taką możemy wymasować z pomocą peelingów gruboziarnistych. Takie kosmetyki znajdziemy w drogeriach i marketach, ale jeśli zależy nam na świetnym składzie, możemy także zdecydować się na kosmetyki z naturalnymi składami. Dobrym rozwiązaniem jest także wykonanie peelingu własnoręcznie. W internecie znajdziemy mnóstwo świetnych i prostych przepisów, dzięki czemu peelingowanie skóry to rytuał łatwy i przyjemny nawet dla tych, którzy nie mają czasu ani ochoty na głębokie nurkowanie w świecie pielęgnacji skóry.

Jakie peelingi do skóry twarzy?

Jak już wspomnieliśmy, skóra na naszej twarzy jest dużo bardziej delikatna. Do tego dochodzi fakt, że każdy z nas posiada inny rodzaj cery i może zmagać się z różnymi problemami skórnymi. Dlatego na rynku znajdziemy kilka rodzajów peelingów, które dostępne są do pielęgnacji cery. Oprócz tradycyjnych peelingów gruboziarnistych, które polecane są raczej posiadaczkom cery normalnej, znajdziemy na półkach sklepów peelingi enzymatyczne, które do złuszczania naskórka wykorzystują specjalne enzymy. Te peelingi do twarzy będą dobre dla osób, które mają wrażliwą skórę, skłonną do podrażnień i z trądzikiem. Innym wyjściem są również peelingi w formie maski peel-off. Takie maski zapewniają głębokie oczyszczenie, ale znowu nie będą odpowiednie dla osób ze skórą z problemami.

Dodaj komentarz