Uroda

Idealna kreska na oku

Kreska na oku może sprawić, że nawet najprostszy makijaż będzie wyglądać ciekawie. Namalowanie idealnego eyelinera wymaga umiejętności i precyzji. Oto trzy triki na stworzenie idealnego spojrzenia. Polecamy produkty, których potrzebujesz, aby je osiągnąć.

Kreska na oku może sprawić, że nawet najprostszy makijaż będzie wyglądać ciekawie. Namalowanie idealnego eyelinera wymaga umiejętności i precyzji. Oto trzy triki na stworzenie idealnego spojrzenia. Polecamy produkty, których potrzebujesz, aby je osiągnąć.

Rodzaje kresek na oku

Kreska na oku może mieć różne kształty, w zależności od kształtu oka. Klasyczna kreska, czyli cienka linia w pobliżu wewnętrznego kącika oka, która rozszerza się w miarę docierania do zewnętrznego kącika, idealnie sprawdzi się na codzień. „Kocia” kreska, należy do najbardziej popularnych i jest wykończona wdzięczną jaskółką lub w subtelny sposób. Coraz więcej kobiet decyduje się na niestandardowe stylizacje kresek, np. geometryczne kreski w różnych kolorach i o odwróconych proporcjach. Mocna linia kociego oka jest przedłużona za zewnętrzny kącik.

Podkreślone oczy za pomocą kreski, to dobry sposób na nadanie wyrazistości nawet najbardziej prostemu makijażowi. Jednak aby móc idealnie podkreślić oczy, musimy wykonać kreskę w odpowiedni sposób. W przeciwnym razie nie dość że nie osiągniemy zamierzonego efektu to możemy wręcz sobie zaszkodzić. Poniżej przedstawiamy 3 kroki, które pozwolą namalować perfekcyjną kreskę.

3 sprawdzone metody na idealną kreskę na oku

Kobiety, które rozpoczynają przygodę z taka formą makijażu, muszą się przede wszystkim uzbroić w cierpliwość w myśl zasady „trening czyni mistrza”. Początki bywają niestety bardzo trudno, dlatego też warto pamiętać o 3 podstawowych zasadach, dzięki którym wykonanie perfekcyjnej kreski na oku jest znacznie łatwiejsze.

  1. Nie naciągaj skóry od zewnętrznej strony oczu – osoby z opadającymi powiekami często naciągają skórę od zewnętrznej strony oczu, przez co wydaje się, że linia biegnie prosto. Jednak takie postępowanie przyniesie odwrotny efekt – nienaturalne rozciągnięcie skóry spowoduje powstanie nieregularnej linii.
  2. Nie patrz w bok – wykonując kreskę nie skupiaj wzroku na jednym punkcie, gdyż może to spowodować, że kreska będzie krzywa, zbyt gruba lub po prostu będzie nieregularna w stosunku do tej znajdującej się na drugim oku. Aby osiągnąć symetrię należy patrzyć się przed siebie. Częstym błędem jest używanie luster, które są zbyt małe, luster powiększających lub tych umieszczonych na bocznym wysięgniku podczas malowania kreski. Malując kreskę, od czasu do czasu spójrz na całą twarz, aby upewnić się, że makijaż jest symetryczny.
  3. Nie rysuj łuku skierowanego w dół z wywiniętą końcówką – linia kreski, która biegnie w dół, ale kończy się w ostro odwróconej końcówce nadaje oku świeżości i wyrazistości. Kreska skierowana w dół z ostro podwiniętą końcówką pogłębia efekt zmęczonego oka.

Kluczowe znaczenie ma kosmetyk, którym maluje się kreskę na oku. Inaczej maluje się kreskę na oczach kredką, inaczej pomadką, a jeszcze inaczej pędzelkiem czy też eyelinerem. Przed narysowaniem eyelinera należy pokryć powieki matowym cieniem w cielistym kolorze. Aby eyeliner wyglądał prawdziwie, należy narysować go w taki sposób, aby wydawał się przedłużeniem dolnej powieki. Jeśli uczysz się nakładać kosmetyki, możesz skorzystać z pewnych trików, które pomogą Ci osiągnąć najlepsze rezultaty. Jeśli chcesz wiedzieć jakie kosmetyki najlepiej sprawdzą się do zrobienia kreski na oku to koniecznie zajrzyj na stronę https://innsi.pl/jak-zrobic-idealna-kreske-na-oku

Dodaj komentarz