Uncategorized

Jak zadbać o swój dom, by wyrażał Twój indywidualny styl?

Dom to bezpieczna przystań, w której możemy zrelaksować się po całym dniu obowiązków. Aby przestrzeń była funkcjonalna i schludna, należy o nią odpowiednio zadbać. Zobacz, co możesz zrobić, żeby odpowiednio dopasować wnętrze pod swoje potrzeby i estetykę.

Ogród i przestrzeń zewnętrzna

Zacznijmy od wejścia na posesję. Ogród i teren, na którym znajduje się Twoja nieruchomość, jest równie ważne, co wnętrze. Odpowiednio zadbana przestrzeń zewnętrzna stanie się świetnym przedłużeniem domu, zwłaszcza latem i wiosną, kiedy pogoda umożliwia spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Projektując ogród, zwróć uwagę na zieleń — rodzaje drzew i kwiatów, jakie chcesz posadzić na swojej ziemi oraz to, w jaki sposób zachowują się podczas każdej pory roku. Dopasuj je również do estetyki elewacji i własnych możliwości. Nie wszyscy mają odpowiednio dużo czasu, żeby zajmować się wybujałym ogrodem. Zainwestuj w samowystarczalne, małowymagające rośliny, które ożywią przestrzeń naokoło Twojego domu.

Nie zapomnij o ogrodzeniu, które nie tylko  gwarantuje bezpieczeństwo, ale wpływa również na estetykę okalanego terenu. Na szczęście ogrodzenia stalowe i metalowe przybierają różne formy  i kształty. Dobierane do nich slupki panelowe dostaniesz nie tylko w czarno-białych barwach. W sieci znajdziesz również bardziej kolorowe modele na przykład w zielonych odcieniach, które znikną na tle ogrodu. Ostatnim elementem ogrodzenia pozostaje brama, która wprowadza na teren nieruchomości. Sprawdź różne furtki w Castoramie, żeby znaleźć odpowiednie wejście na swój teren.

Wnętrze domu

Przestrzeń wewnątrz domu projektuje się zupełnie inaczej niż teren zewnętrzny. Ogród cieszy nasze oczy kilka razy do roku. W sypialni, w kuchni, w łazience czy w salonie jesteśmy jednak codziennie. Dlatego niezwykle istotne stworzenie jest przytulnej i spersonalizowanej przestrzeni, która odpowie na wszystkie nasze funkcjonalne i estetyczne potrzeby.

W utrzymaniu przyjemnego i praktycznego wnętrza najważniejsze jest dbanie o porządek. Nie każdy ma czas i siły na cotygodniowe, głębokie oczyszczanie wnętrza. Jest jednak kilka rzeczy, które możemy robić codziennie, które pomogą w utrzymaniu schludnej przestrzeni.

W sypialni staraj się zawsze ścielić łóżko i nakrywać je kocem, zawsze kolorystycznie dopasowanym do reszty wnętrza. W łazience zainwestuj w odpowiedni kosz na pranie, który można zamknąć od góry. W kuchni bardzo łatwo o bałagan. Postaraj się, żeby każda rzecz miała swoje miejsce, w szafkach albo w koszyku na blacie.

Wszystkie te drobne akcesoria, mają pomóc Ci w utrzymaniu porządku i w personalizacji przestrzeni. Diabeł tkwi w szczegółach. To właśnie małe dodatki najlepiej przedstawiają Twój indywidualny styl i preferencje.

Indywidualne potrzeby

Estetyka to jednak nie wszystko. Pamiętaj o swojej wygodzie. Dom, ma być miejscem, w którym możesz odpocząć po długim dniu w pracy czy na zewnątrz. To Twoje potrzeby przekładają się bezpośrednio na powstawanie indywidualnego stylu.

Dostosuj przestrzeń do rzeczy, które lubisz i które będą Ci niezbędne. Spróbuj ułatwić sobie życie, inwestując w specjalne innowacje, usprawniające codzienne funkcjonowanie. Roboty kuchenne, ekspresy do kawy czy inne wspomagające sprzęty często projektowane są z myślą o różnych stylach i estetykach. Z pewnością znajdziesz coś, co dopasuje się i do Twojego wnętrza.

Pamiętaj, że teren zewnętrzny może tak samo dobrze przedstawić Twój styl, co wnętrze domu. Zadbaj o ogród i dopasuj zieleń do swoich możliwości. Nie bój się dostosowywać przestrzeni pod swoje potrzeby, ale zawsze staraj się zachować w nich przynajmniej powierzchowny porządek. Dom najlepiej będzie odzwierciedlał Twój styl, jeśli będziesz czuła się w nim swobodnie i bezpiecznie.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz