Uncategorized

Jakie powinny być krzesła biurowe?

Pracownicy biurowi doskonale wiedzą, że codzienne siedzenie przy biurku przez osiem i więcej godzin skutkuje dyskomfortem i bólem pleców. Dlatego należy kupić wygodne i ergonomiczne krzesła, które odciążą mięśnie i nie będą wywoływać bólu ani dyskomfortu.

Pracownicy biurowi doskonale wiedzą, że codzienne siedzenie przy biurku przez osiem i więcej godzin skutkuje dyskomfortem i bólem pleców. Dlatego należy kupić wygodne i ergonomiczne krzesła, które odciążą mięśnie i nie będą wywoływać bólu ani dyskomfortu. Jakie krzesła biurowe zatem wybrać?

Jakie powinny być krzesła biurowe?

Przede wszystkim, krzesła biurowe mają pozwalać na zachowanie prawidłowej postawy ciała: kątów prostych między ramieniem a przedramieniem oraz udem a podudziem i wyprostowanych pleców.

Krzesła biurowe powinny być dopasowane do użytkownika, aby zapobiegać bólom kręgosłupa i potencjalnemu pojawieniu się wad postawy. Ponadto, tak jak inne meble do biura, muszą spełniać wymogi BHP.

Jednym z takich wymogów jest dopasowanie wysokości siedzenia pod osobę siedzącą. Dlatego warto kupić krzesło wyposażone w funkcję regulacji wysokości siedzenia, która ma zapewniać utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Krzesła biurowe należy ustawić w taki sposób, aby stopy swobodnie dotykały podłoża, a nogi – zgięte w kolanie – tworzyły kąt prosty między udem a podudziem. Dodatkowo, regulacja wysokości siedziska w fotelach lub krzesłach pozwala uniknąć długotrwałego ucisku na tętnicę udową, a w efekcie – zapobiegać tworzeniu się zakrzepicy żylnej.

Krzesła do gabinetu powinny także być wyposażone w funkcję regulacji głębokości siedziska – pozwala ona na zdrowe i optymalne podparcie ud i na zachowanie właściwej pozycji kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego.

Charakterystyka krzeseł biurowych

Ważny jest też zagłówek z regulowaną wysokością, bo odciąża głowę, ramiona i kręgosłup. Ponadto, zapobiega bólom karku i szyi.

Podłokietniki krzesła również są bardzo ważnym elementem krzeseł. Mają za zadanie utrzymać prawidłową postawę ciała osoby użytkującej dane krzesło podczas wielu godzin pracy. Mają także odciążać nadgarstki, barki i górne partie kręgosłupa oraz zapobiegać bólom stawów i mięśni.

Istotne są także oparcia krzeseł. Bardzo popularne są oparcia tapicerowane tkaniną oraz obite siatką. Tapicerowane oparcia swoją popularność zawdzięczają temu, że są wytrzymałe, łatwe w czyszczeniu i odporne na ścieranie. Z kolei siatkowe oparcia zapewniają swobodną cyrkulację powietrza między fotelem a plecami osoby siedzącej. Taka siatka jest bardzo trwała – nie rozciąga się i nie niszczy.

Meble biurowe

Meble biurowe to jednak nie tylko krzesła biurowe. To także biurka, ławki, fotele, pufy, sofy, szafki, szafy, regały, kontenery, itd. Sklep Elzap oferuje nie tylko szeroki wybór tego typu mebli, ale również atrakcyjne ceny i bardzo wysoką jakość. 

Dodaj komentarz