Jakie ćwiczenia na cellulit na udach?
Cellulit, nazywany również pomarańczową skórką, to problem typowo kobiecy. Istnieją badania sugerujące, że u źródeł jego powstawania leży nadmiar estrogenu w organizmie. W początkowych stadiach może być ledwo zauważalny, jednak wraz z pogłębianiem się problemu – coraz trudniej go ukryć. Dlatego walkę z cellulitem warto zacząć jak najszybciej. Najlepiej tuż po zauważeniu pierwszych oznak jego powstawania.
Na szczęście istnieje wiele metod na pozbycie się pomarańczowej skórki, a do najskuteczniejszych należą ćwiczenia fizyczne. Są na tyle proste, że bez problemu możemy wykonywać je samodzielnie w domu. Jeśli jednak chcemy pozbyć się cellulitu pod okiem specjalisty, możemy zapisać się na cykl zajęć sportowych sprofilowanych właśnie pod tym kątem. Pożyczka pozabankowa może przyjść z pomocą w przypadku braku odpowiednich zasobów finansowych na opłacenie takiego kursu.
Jak ćwiczyć?
Istnieje kilka podstawowych ćwiczeń uważanych za prawdziwych pogromców skórki pomarańczowej na udach i pośladkach. Pierwsze to znane wszystkim przysiady. Do ćwiczenia tego należy ustawić się w lekkim rozkroku, usztywnić mięśnie brzucha i wyprostować kręgosłup. Dla zwiększenia skuteczności przysiadów wspomóc się można trzymanymi w dłoniach ciężarkami. Inny przykład ćwiczenia, które na pewno większość z nas kojarzy to nożyce. Tu z kolei najlepiej ułożyć się na wygodnej macie z rękami wzdłuż ciała. Wyprostowane nogi unosimy na niewielką wysokość i ćwiczymy nożyce poziome, wykonując każdorazowo po 15-20 ruchów, oddzielanych krótką przerwą na odpoczynek.
Wśród ćwiczeń o dużej skuteczności w pozbywaniu się cellulitu wymienia się także: wymachy nóg do tyłu wykonywane w klęku podpartym, mostek biodrowy polegający na unoszeniu bioder z pozycji leżenia na plecach, czy na przykład wykroki, w których wyrzuca się nogę w przód, a następnie na moment na niej przyklęka.
Systematyczność to podstawa
Aby opisane wyżej ćwiczenia przyniosły pożądany efekt, zaleca się, aby wykonywać je minimum trzy razy w tygodniu w czasie nie krótszym niż czterdzieści minut. Oczywiście im więcej i częściej, tym lepiej. Kluczowa jest systematyczność, bez niej pozbycie się cellulitu pozostanie na zawsze w strefie marzeń. Warto więc często przypominać sobie, że celem, do którego dążymy, jest ładne i jędrne ciało.
Zaproponowane ćwiczenia można wzbogacić o inne aktywności fizyczne, takie jak bieganie, jazda na rowerze, pilates czy taniec. Jeśli budżet tymczasowo nie pozwala nam na zapisanie się na regularne zajęcia sportowe, pożyczka pozabankowa może rozwiązać ten problem.
Co jeszcze pomaga w pozbyciu się cellulitu?
Oprócz aktywności fizycznej sprzymierzeńcami w walce z cellulitem mogą być także różne formy masażu, specjalne kremy oraz dieta. Na masaż antycellulitowy albo drenaż limfatyczny możemy udać się do salonu oferującego tego typu usługi lub wykonać go samodzielnie w domu. W tym drugim przypadku dobrze zaopatrzyć się w specjalne masażery, szczotki do masowania albo tak zwaną chińską bańkę, której działanie oparte jest na wytwarzaniu niewielkiego podciśnienia. Jeśli zależy nam na jak najszybszym efekcie, a przed zakupem odpowiednich akcesoriów lub preparatów powstrzymuje nas brak pieniędzy, na ratunek przyjść może pożyczka pozabankowa.