Uroda

Jakie odżywki stosować do włosów kręconych?

Kręcone włosy mogą stanowić największy atut kobiety, lecz jednocześnie wymagają sporej uwagi i poświęcenia podczas pielęgnacji. Warto mieć również świadomość, że każde kręcone włosy są nieco inne, a przez to wymagają zupełnie inne podejścia. Ponadto kobiety posiadające taki rodzaj włosów miewają różne oczekiwania, przez co dążą do uzyskania innego rezultatu za pomocą pielęgnacji. Kierując się jednak pewnymi zasadami, można okiełznać nawet najbardziej wymagające włosy i dostrzec ich prawdziwe piękno.

Jak odżywiać kręcone włosy?

Wybór odpowiedniej odżywki do włosów kręconych to ogromne wyzwanie. Szczególnie trudne jest to dla osób nieposiadających pewnej wiedzy z zakresu świadomej pielęgnacji oraz rodzajów składników występujących w kosmetykach.

Istnieją bowiem trzy podstawowe grupy odżywek i każda z nich wpływa na włosy w nieco inny sposób. Odżywki proteinowe przede wszystkim odbudowują zniszczone pasma, wypełniając włos drobnymi cząsteczkami. Po zastosowaniu odżywki proteinowej można spodziewać się wyraźnego podbicia skrętu włosów i uniesienia ich na całej długości. Odżywki humektantowe służą poprawie nawilżenia, z którym wiele posiadaczek loków na głowie miewa spore problemy. Z kolei odżywki emolientowe działają wygładzająco. Bardzo ważna jest jednak równowaga pomiędzy tymi produktami, gdyż stosowanie wyłącznie jednego rodzaju odżywek po każdym myciu szybko doprowadzi do kiepskich efektów, takich nadmierne spuszenie, przyklapnięcie lub wrażenie przetłuszczających się, a wręcz mokrych pasm. Zdecydowanie najlepsze często okazują się odżywki zawierające wszystkie rodzaje składników w sobie. 

Odżywki do włosów kupisz na stronie: https://hair-shop.pl/pl/menu/odzywki-do-wlosow-312.html

Jak poprawnie stosować odżywkę do włosów?

Nałożenie właściwej odżywki raz na jakiś czas w zasadzie może nie przynieść żadnej poprawy. Kluczowe jest więc prawidłowe używanie produktu, aby zauważyć oczekiwane zmiany. Włosy należy odżywiać po każdym myciu głowy, gdyż szampon najczęściej pozostawia kosmyki matowe, suche i nieco spuszone. Jeśli w domowej łazience znajdują się wszystkie wymienione wcześniej rodzaje odżywek, warto stosować je naprzemiennie. Bardzo ważne jest obserwowanie swoich włosów oraz ich reakcji na poszczególne typy produktów. Dzięki temu już po kilku tygodniach możliwe będzie określenie potrzeb własnych włosów z większą precyzją.

Odżywki należy nakładać na mokre włosy tuż po spłukaniu piany z drugiego mycia głowy. Pasma należy najpierw nieco odcisnąć z nadmiaru wody, a następnie dokładnie nałożyć produkt na całej długości. Bardzo ważną czynnością jest wczesanie odżywki we włosy za pomocą grzebienia o szeroko rozstawionych ząbkach. Dzięki temu każdy włos na długości będzie odżywiony, a produkt zadziała efektywnie według oczekiwań. Podczas wczesywania odżywki na grzebieniu mogą pojawić się pojedyncze włosy, lecz nie jest to żaden niepokojący objaw. Włosy kręcone wystarczy uczesać tuż przed myciem oraz wraz z nałożoną odżywką i nie powtarzać już czynności po wyschnięciu całych pasm. Tak stosowane odżywki szybko przyniosą oczekiwaną poprawę w wyglądzie i stanie włosów.

Dodaj komentarz