Lifestyle

Jastarnia w czerwcu? Pomyśl o takim urlopie!

Często zadajemy sobie pytanie, czy Wybrzeże Bałtyckie to dobre miejsce na wycieczkę. Ci, którzy raz dotarli na Półwysep Helski i do Jastarni, często wracają tam kolejny raz. Ma on ogromne walory turystyczne drogi malowniczo wiją się przez Półwysep, a jednocześnie jest od nich oddalony o kilka kilometrów. Z sukcesem można także udać się na plażę i zajmować się, chociażby takimi sposobami wypoczynku jak spacerowanie po parkach lub zwiedzanie zabytkowych budynków.

Historia Jastarni

Jastarnia  pojawia się w wielu różnych źródłach historycznych już  w 1378 r. przy okazji wystawienia przez Krzyżaków prawa dla pobliskiego Helu znajdującego się na mierzei. Najstarsze tropy osiedlania przez ludzi obszaru Jastarni pochodzą z około I w. p.n.e. W 1755 r. Urszula Przebendowska ufundowała kaplicę i szkółkę. W 1836 r. został zbudowany drewniany kościół. Obecny neobarokowy kościół stanowi sztandarowy zabytek Jastarni. Powstał w latach 30. ubiegłego wieku.

Jastarnia to jedno z najbardziej efektownych miejscowości uzdrowiskowych na Wybrzeżu. Lecz spacerując po wąskich uliczkach i trawionej przez słońce plaży, a także licznych skwerkach i przystaniach oraz górujących nad śródmieściem budynkach pasywnych kurortów – nie można się oprzeć wrażeniu, że jest to miejsce wspaniale zamieszkałe i kwitnące. Mała, choć niepozbawionej turystycznego zadęcia miejscowość stanowi ważny punkt na mapie polskich podmorskich uzdrowisk.

Weekend czerwcowy

Przez coraz bardziej słoneczne, najdłuższe dni w roku (w tym pochmurne, deszczowe) wiemy, że lato się do nas zbliża. Wcześniej jednak niż się spodziewaliśmy, musimy pomyśleć o urlopie. Długi weekend  w czerwcu to jeden z najbardziej ulubionych okresów urlopowych milionów naszych rodaków. Nie bez powodu – coraz bardziej słoneczne, najdłuższe dni w roku zwiastują czekające za rogiem lato i rozpoczynające się niebawem wakacje w Jastarni. Wakacje na polskim wybrzeżu w czerwcu są idealne dla rodzin z małymi dziećmi.

Mając całą okolicę niemalże tylko dla siebie i swoich bliskich, można naprawdę doskonale się wyciszyć. Na pewno poradzą sobie z ciszą i spokojem nawet największe rajdy. Jadąc nad morze w czerwcu unikniemy też typowo urlopowych korków. Oprócz tego atrakcyjne ceny mocno obniżają koszty wakacyjne na cały rok, jeśli odpowiednio zarezerwujesz  bezpośrednio przed urlopem i nie zapomnij o apartamentach w Jastarni. Czerwiec przynosi nam kolejny, świeży i pełen energii miesiąc. To właśnie wtedy Polska cieszy się najlepszymi warunkami na rozpoczęcie wakacji – zarówno pod względem pogody, jak i ceny biletów wakacyjnych. Nie oznacza to niemniej jednak, że o tej porze roku nad morzem może grozić nam nuda, bowiem jest wręcz przeciwnie. Czerwiec zwykle jest już bardzo ciepłym miesiącem i stwarza doskonałe warunki pogodowe do wymarzonego rodzinnego wypoczynku na morzem.

Apartamenty w Jastarni

Jastarnia słynie też z wykwintnych apartamentów, których jest w tej niewielkiej i malowniczej miejscowości dość sporo. Niemniej jednak warto wcześniej zarezerwować sobie odpowiedni dla siebie, czy dla całej rodziny apartamenty Jastarnia, ponieważ w sezonie letnim, m.in. w czerwcu Jastarnię odwiedza wielu turystów i plażowiczów. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się bezpiecznym i komfortowym noclegiem podczas swojego urlopu.

Dodaj komentarz