Uncategorized

Odpowiedzi na 3 najczęściej zadawane pytania na temat butów damskich Birkenstock. Oto co należy wiedzieć o nich przed zakupem

Zastanawiasz się nad zakupem swoich pierwszych Birkenów, ale wciąż masz wątpliwości, czy będą to dobrze wydane pieniądze? Przychodzimy z odsieczą i odpowiedziami na trzy najczęściej zadawane pytania dotyczące damskich butów Birkenstock. Najwyższy czas obalić pewne mity na temat obuwia niemieckiej marki i przekonać się do inwestycji w komfort i zdrowie! Co musisz wiedzieć o Birkenach przed ich zakupem?

1. Czy Birkenstocki są zdrowe?

Konstrukcja butów Birkenstock powstała w wyniku wieloletnich badań nad zdrowiem stóp, których autorami byli przedstawiciele trzech pokoleń rodziny Birkenstock. Przez dekady pracowali oni nad poprawą zdrowia stóp, co zaowocowało wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie podologii. W naukowym dorobku Birkenstocków można wymienić m.in. system Birkenstocka czy łoże korytkowe. Dzięki nim możliwe było opracowanie butów łączących w sobie niesamowitą wygodę oraz prozdrowotne właściwości.

Obuwie marki Birkenstock działa profilaktycznie na takie schorzenia stóp, jak płaskostopie i halluksy. Wspomaga również ich leczenie, jeśli już się rozwinęły. Buty doskonale amortyzują wstrząsy wytwarzane podczas chodzenia, dzięki czemu odciążają stawy. Z kolei płaskie wkładki mają pozytywny wpływ na zdrowie kręgosłupa, który pozostaje w naturalnej pozycji, co przekłada się na mniejsze ryzyko wystąpienia zwyrodnień.

Buty Birkenstock mają anatomicznie wyprofilowaną wkładkę, która doskonale stabilizuje i podpiera stopę

2. Jak wyczyścić Birkenstocki?

Kobiety rozważające zakup Birkenów często martwią się ich czyszczeniem. W końcu buty są wykonane z naturalnych materiałów wymagających specjalnej troski, np. skóry, zamszu oraz korka. W praktyce utrzymanie butów Birkenstock w dobrym stanie wymaga jedynie odrobiny systematyczności oraz znajomości kilku prostych zasad.

Przede wszystkim musisz pamiętać, że skóra zamszowa źle znosi kontakt z wodą, dlatego nie ubieraj Birkenstocków, jeśli istnieje ryzyko ich zamoczenia. Do czyszczenia butów stosuj specjalne szampony przeznaczone do skóry zamszowej lub nubuku oraz szczotki z delikatnym włosiem.

Z kolei, jeśli zabrudzeniu uległy Birkeny ze skóry licowej, wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką. Co jakiś czas warto zaimpregnować je specjalnym preparatem, który zabezpieczy skórę przed wyschnięciem oraz utratą koloru.

Marka Birkenstock oferuje także środek służący do odnowy korka, z którego wykonana jest wkładka. Zabezpieczone nim tworzywo nie będzie się kruszyć i długo będzie cieszyć oko oraz spełniać swoją funkcję.

Czarne damskie buty Birkenstock to inwestycja na lata – model ze zdjęcia jest dostępny tutaj: https://zdrowybut.pl/category/birkenstock-profilowane-damskie-japonki-klapki-sandaly-chodaki-polbuty-buty 

3. Czy buty damskie Birkenstock obcierają?

Kolejna obawa towarzysząca rozważaniom dotyczącym zakupu damskich Birkenstocków dotyczy obtarć. Czarne myśli wywołują relacje kobiet, których pierwsze zetknięcie z butami niemieckiej marki kończyło się obolałymi stopami. Czy obawy w kwestii wygody są słuszne?

W praktyce obtarcia mogą powodować każde, nawet najwygodniejsze buty na świecie. Birkeny powstały z myślą o perfekcyjnym dopasowaniu do ludzkiej stopy oraz wspieraniu jej naturalnego ruchu. Lata użytkowania źle dopasowanego obuwia czy pewne schorzenia stóp mogą być powodem obtarć. Stopy po prostu muszą przyzwyczaić się do zupełnie inaczej ukształtowanej wkładki, a but należy „rozchodzić”. Z pewnością po kilku dniach nieprzyjemności znikną, a Birkenstocki staną się najbardziej komfortowym obuwiem w garderobie.

Dodaj komentarz