Uroda

Olejowanie włosów dla każdego

W regularną pielęgnację włosów warto włączyć olejowanie. Poprawi ono kondycję włosów.

Dlaczego warto olejować włosy

Wiele korzyści daje olejowanie włosów. Regularnie stosowane w widoczny sposób poprawia stan włosów. Zmniejsza się problem wypadania, ograniczone jest też wydzielanie sebum. Co więcej, olejowanie może chronić włosy przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Potęguje ono porost włosów, sprawia, że stają się one miękkie, sprężyste, nawilżone i wzmocnione. Jeśli borykamy się z łupieżem lub stanami zapalnymi skóry głowy olejowanie również może być bardzo pomocne. Przy systematycznych zabiegach zauważyć można mniej rozdwojone końcówki, łatwiejsze rozczesywanie i obniżoną podatność na uszkodzenia.

Jak olejować włosy

Jest kilka technik olejowania włosów. Jedną z nich jest metoda na sucho. Jest to szybki i wygodny sposób. Olej nakładamy na suche kosmyki – trzeba uważać, żeby nie użyć go za dużo i nie obciążyć włosów. Tuż przed olejowaniem na sucho nie trzeba myć włosów, o ile nie zaaplikowaliśmy kosmetyków do stylizacji. Dobre efekty uzyskamy pozostawiając olej na przynajmniej godzinę, a nawet, w miarę możliwości – całą noc. Później włosy należy umyć.

Drugą metodą jest olejowanie na mokro. Olej aplikujemy na wilgotne, odsączone ręcznikiem włosy. Najlepiej zawinąć je potem na pół godziny w ręcznik – ciepło poprawia skuteczność zabiegu. Potem zmywamy kosmetyk.

Kolejna metoda to olejowanie na mokro w misce z ciepłą wodą. Wlewamy do niej olejek i włosy trzymamy w płynie przez kilka minut. Później odsączamy włosy i zawijamy w foliowy czepek i turban / ręcznik na pół godziny. Po tym czasie zdejmujemy ręcznik i jeszcze na około 2 godziny pozostawiamy olej na włosach zanim je umyjemy.

Olej można też nałożyć na odżywkę, lub wymieszać go z wodą i spryskać włosy czy też wykorzystać serum dopasowane do porowatości włosów.

Warto zainteresować się naturalną ofertą Mydlarni Cztery Szpaki. Marka w swoich produktach stawia na proste naturalne składy, surowce pochodzące od lokalnych producentów. To rodzinna marka, która chce dbać o swoich klientów w duchu zero waste. Na blogu marki znaleźć można szczegółowe informacje o olejowaniu włosów.

Dodaj komentarz