Uroda

Perfumy z truskawkami

Perfumy owocowe są niezwykle popularne. Sięgają po nie głównie kobiety. Jednak owocowe wonie to też te lubiane przez dzieci i młodzież. W pachnidłach tych odnaleźć można wiele różnych woni. Domy perfumeryjne sięgają po dla nas egzotyczne owoce takie jak kokos, papaja, ananas. W owocowych perfumach wykorzystywane są też powszechnie nam znane owoce np. maliny, brzoskwinie, gruszki, jeżyny, poziomki, jabłka. Spotkać można również perfumy z truskawkami. Czym one się charakteryzują?

Magia truskawkowych aromatów

Truskawki to powszechnie znane w Polsce owoce. Kojarzą się one ze słońcem, swobodą i leniwymi wakacyjnymi dniami. Wywołują wspomnienia radosnego dzieciństwa. Nic więc dziwnego, że perfumy z truskawkami to te, które powodują uśmiech na twarzy. Chętnie skrapiamy się nimi latem, kiedy potrzebujemy orzeźwienia i odświeżenia. Wybieramy je głównie na co dzień, ponieważ na wieczór czy wyjątkowe okazje wydają się zbyt dziewczęce i bezpretensjonalne.

Warto jednak pamiętać, że perfumy z truskawkami pasują też jako dodatek do romantycznych wieczorowych kreacji. Kobiecych i subtelnych pachnideł truskawkowych należy szukać na https://www.perfumeria.pl/collections/jimmy-choo, gdzie czekają perfumy Jimmy Choo Flash. Łączą one owocową woń truskawek z kwiatowymi i drzewnymi akordami. Dzięki takiej mieszance są zmysłowe i kobiece – idealne na randkę, ślub czy wakacyjną imprezę.

Truskawka w perfumach – z czym się ją łączy?

Przemysł perfumeryjny woń truskawek łączy z poziomkami, malinami, porzeczkami, cytrusami. Aromat słodkich owoców często też towarzyszy akcentom kwiatowym. Kolejny doskonały duet to truskawki i wanilia. Niekiedy do niego dodaje się bąbelki szampana, brzoskwinie, czekoladowe praliny. W ten sposób powstaje eleganckie i szykowne pachnidło, które doskonale pasuje do diamentów i wieczorowych sukni. W bardziej wyrafinowanych perfumach aromat truskawek występuje w towarzystwie akordów żywicznych, drzewnych i ziołowych.

Truskawki w perfumach zazwyczaj występują w nucie głowy, rzadziej dodawane są do akordów serca. Oznacza to, że wyczuć będzie można je zaraz po otwarciu pachnidła.

Komu spodobają się perfumy truskawkowe?

Zapach truskawek, który występuje w perfumach, nie jest efektem wykorzystania naturalnego soku truskawkowego, ale syntetycznie stworzonego aromatu. Zapach sztucznej substancji do złudzenia przypomina jednak ten wydawany przez świeże owoce. Oznacza to, że perfumy z truskawkami są niezwykle słodkie i dziewczęce. Nic więc dziwnego, że lubią je głównie nastolatki i bardzo młode dziewczyny. Co ciekawe po truskawkowe perfumy są też chętnie wybierane przez starsze panie. Dobrze czuć się w nich będą romantyczki żyjące z głową w chmurach.

Dodaj komentarz