Dom

Wybór materacy do spania w Grudziądzu – jaki będzie najlepszy?

Człowiek spędza przeciętnie około 8 godzin na spaniu. Właśnie dlatego tak ważna jest wygodna i komfortowa powierzchnia do snu. Decydując się na zakup nowego materaca, warto przemyśleć przede wszystkim rodzaj wypełnienia, a także certyfikaty i typ pokrowca. Wybór materaca jest więc niezwykle złożony.

Wybór odpowiedniego rodzaju materaca

Pierwszym i najważniejszym aspektem zakupu nowego materaca, jest wybór odpowiedniego rodzaju wkładu. W sklepach można znaleźć następujące modele:

  1. Materace piankowe, które w ostatnich latach zyskały popularność. Taki model materaca może być wykonany z jednej lub kilku rodzajów pianek: termoelastycznej (zapewnia miękkość, uczucie otulenia, dopasowuje się do ułożenia ciała), wysokoelastycznej (ma zwiększoną sprężystość i trwałość), Fusion (elastyczna i komfortowa, wyprofilowana w 7 stref twardości), lateksowej (antyalergiczna i antybakteryjna). Materace piankowe polecane są alergikom oraz osobom, które lubią wygodne, nowoczesne rozwiązania. 
  2. Materace sprężynowe kieszeniowe i multipocket to modele uznawane za odpowiednie dla tradycjonalistów, którzy lubią materace sprężynowe. Współczesne rozwiązania w tym zakresie są jednak bardzo nowoczesne, ponieważ modele kieszeniowe i piankowe mają wiele punktów nacisku i są bardzo komfortowe – w każdej kieszonce znajduje się jedna sprężyna, co zwiększa elastyczność punktową. 
  3. Materace hybrydowe to modele innowacyjne, które łączą w sobie wkład znany z materaca piankowego ze sprężynowym. Zwykle takie materace są dosyć drogie, jednak zdecydowanie warte swojej ceny. Materace hybrydowe są bardzo wygodne i świetnie sprawdzają się w przypadku najbardziej wymagających użytkowników. 

Warto sprawdzić materace w sklepie Materacegrudziadz.pl, a także materace w sklepie Materacejaworzno.eu. To właśnie tam można znaleźć modele renomowanego producenta, czyli szwedzkiej marki Hilding, słynącej z rozwiązań najwyższej jakości. Dodatkowo dobrze wejść na stronę zdrowykregoslup.pl, gdzie można przeczytać porady specjalistów, dotyczące doboru odpowiedniego materaca. 

Certyfikaty materaca

Wybierając dla siebie materac, warto także sprawdzić jego certyfikaty. Jednym z najważniejszych jest certyfikat Szwedzkiego Instytutu AEH, który wskazuje na to, że dany materac został poddany rygorystycznym testom i badaniom w zakresie trwałości, ergonomii, klimatu i higieny. W ofercie marki Hilding można znaleźć bardzo szeroki wybór materacy z tym certyfikatem. Można także sprawdzić, czy wybrany model materaca posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który wskazuje na to, czy dany produkt jest bezpieczny dla zdrowia. Niektóre materace posiadają także specjalne certyfikaty medyczne. 

Pokrowiec też ma znaczenie 

Kolejnym istotnym czynnikiem, o którym zapominają niektórzy klienci, jest pokrowiec na materac. Ten parametr ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia higieny i bezpieczeństwa. Warto dobrać dla siebie wysokiej jakości pokrowiec, na przykład specjalny model antybakteryjny. W ofercie marki Hilding można znaleźć specjalne pokrowce z technologią Purotex, czyli probiotykami zamkniętymi w mikrokapsułkach. Takie pokrowce są antybakteryjne i odpowiednie dla alergików. Warto zainwestować w porządny materac od renomowanego producenta, takiego jak Hilding – taki materac będzie mieć długą gwarancję, odpowiednie certyfikaty i wysokiej jakości wkład. 

Dodaj komentarz