Uncategorized

Soczewki, które dostosowują się do twojego stylu życia

Soczewki fotochromowe nowej generacji to nowoczesne rozwiązanie dla wszystkich osób poszukujących idealnej ochrony przed promieniowaniem UV. Dowiedz się, jakie korzyści przynosi noszenie okularów ze szkłami fotochromowymi.

Soczewki fotochromowe – czym są?

Soczewki fotochromowe weszły do użytku ponad pół wieku temu. Czym różnią się od zwykłych szkieł? Otóż w zależności od intensywności oświetlenia, kolor szkieł samodzielnie się dopasowuje. Soczewka, pod wpływem promieniowania UV, przyjmuje ciemniejszy kolor, zwiększając tym samym ochronę oczu przed tym promieniowaniem. 

Takie przystosowujące się okulary są idealnym rozwiązaniem dla osób, które często zmieniają miejsce przebywania: np. wychodzą z pomieszczeń na zewnątrz i na powrót.

Soczewki a zmienne warunki oświetleniowe

Obecne soczewki fotochromowe są znacznie lepszej jakości niż ich poprzedniczki z ubiegłych dekad. Przede wszystkim, obecne soczewki pod wpływem oświetlenia potrafią znacznie mocniej się ściemnić, zapewniając oczom maksymalną ochronę. Zdecydowanie poprawia to komfort użytkowania okularów z takimi soczewkami.

Co więcej, obecnie szkła fotochromowe mogą występować w kilku barwach, m.in. szarej, brązowej i zielonej. Daje to znacznie więcej możliwości estetycznego dopasowania szkieł do oprawek i stylu osoby noszącej okulary. 

Soczewki fotochromowe a ochrona przed promieniowaniem UV

Promieniowanie UV w negatywny sposób wpływa na nasz narząd wzroku. Może przyspieszać pogłębianie się wad wzroku, a nawet wywoływać pewne choroby – długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV może doprowadzić w skrajnym przypadku do powstawania jaskry oraz innych chorób oczu. 

Na promieniowanie UV narażeni jesteśmy nie tylko na słonecznej plaży, ale również przez cały rok: w mieście, w ogrodzie, jeżdżąc na nartach. Stosowanie okularów przeciwsłonecznych czy też soczewek fotochromowych jest niezbędne, aby zapewnić sobie maksymalną ochronę oczu. 

Korzyści noszenia soczewek fotochromowych Sensity w różnych sytuacjach

Soczewki fotochromowe Sensity przeznaczone są dla osób, których wada wzroku wymaga korekcji i tym samym, noszenia okularów. Takie osoby często doświadczają niedogodności związanych z koniecznością wymiany okularów „zwykłych” na „ciemne” przy wychodzeniu na zewnątrz. To z kolei wiąże się z koniecznością posiadania dwóch par okularów korekcyjnych, z których jedna para ma przyciemnione szkła. 

Soczewki fotochromowe rozwiązują oba te problemy. Mogą być noszone zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, zapewniając komfort widzenia, a jednocześnie chroniąc oczy przed szkodliwym działaniem promieni UV, gdy oczy są na nie narażone. 

Doskonale sprawdzają się w trakcie prowadzenia samochodu, prac ogrodowych, spacerów po mieście, codziennych aktywności. Niwelując konieczność noszenia ze sobą drugiej pary „ciemnych” okularów znacznie zwiększają swobodę osoby noszącej okulary i wpływają pozytywnie na codzienny komfort. 

Dodaj komentarz