Uncategorized

Podręczniki szkolne – skąd wziąć niezbędne pomoce naukowe?

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. To znak, że już lada moment będziemy biegać od księgarni do księgarni, niemal modląc się o to, aby dane pozycje z listy podręczników były dostępne „od ręki”.

Czy jednak warto tracić czas i nerwy na wizytę w księgarni stacjonarnej? A może niezbędne pomoce naukowe znaleźć można także gdzieś indziej? Dziś przygotowaliśmy kilka wskazówek dla uczniów oraz ich rodziców, przed którymi wciąż jeszcze jest ta ambitna misja. 

Nie tylko stacjonarnie – gdzie jeszcze możesz znaleźć podręczniki szkolne dla swojego dziecka?

1. Online 

Stanie w wiecznie ciągnących się kolejkach i brak gwarancji tego, czy potrzebne zeszyty ćwiczeń i podręczniki będą do kupienia od ręki, skutecznie zniechęcają Cię do wizyty w jednej z pobliskich księgarni? Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie musisz się tam wybierać! Obecnie to właśnie popularne sklepy internetowe mogą pochwalić się największą dostępnością podręczników szkolnych do podstawówki, liceum/szkoły ponadpodstawowej czy też książek na studia. Zapomnij więc o tłumach, wybrakowanych magazynach oraz konieczności oczekiwania na nową dostawę podręczników i zapełnij swój koszyk pomocami naukowymi, które zostaną dostarczone pod wskazany przez Ciebie adres. 

2. W skupie z używanymi podręcznikami

Cena za komplet podręczników z wykazu udostępnionego na początku każdego roku szkolnego nierzadko osiąga wprost astronomiczne kwoty, zwłaszcza jeżeli pod uwagę weźmiemy fakt, że będą one użyteczne jedynie przez kilka miesięcy. Ubiegłe lata pokazują, że absolutną normą jest przeznaczenie na zakup nowych pomocy naukowych przynajmniej 500 zł (na każde dziecko), a do tego dochodzą jeszcze zeszyty oraz inne akcesoria niezbędne do nauki. Nic więc dziwnego, że dbający o domowy budżet rodzice szukają sposobu na oszczędność.

Jednym z takowych jest właśnie zakup używanych podręczników w bardzo dobrym stanie, które znaleźć można w znacznie niższych cenach. Decydując się na zakup tego rodzaju pomocy naukowych warto jednak dokładnie (i najlepiej kilka razy) upewnić się, że spełniają one wymogi aktualnie obowiązującej podstawy programowej, gdyż w przeciwnym razie zaoszczędzoną kwotę będzie trzeba wydać na kolejny zestaw książek. 

3. U rodziny/znajomych 

Posiadasz wielodzietną rodzinę? A może masz duże grono znajomych, którzy mają dzieci w podobnym wieku co Ty? Poszukując podręczników szkolnych dla swojej pociechy, koniecznie upewnij się, czy ktoś z bliskich Ci osób nie posiada pozycji, których właśnie potrzebujesz. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz czas, ale też nawet kilkadziesiąt złotych. Jeżeli misja zakończy się sukcesem, to pamiętaj o tym, aby podziękować – na pewno nikt nie obrazi się za tabliczkę czekolady lub też inny niewielki podarunek wyrażający wdzięczność. 

Dodaj komentarz