Uncategorized

Medycyna Estetyczna Warszawa: kwas hialuronowy odmładza skórę i zapewnia nam prawie nieprzemijającą młodość

Większość produktów pielęgnacyjnych do twarzy zawiera w składzie kwas hialuronowy – kremy, maski, serum, czy balsamy. Bardzo często panie używają go również w czystej postaci, ponieważ działa nawilżająco i hamuje procesy starzenia się skóry. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest również w zabiegach medycyny estetycznej, których celem jest poprawa jakości skóry twarzy czy jej wolumetria. Czy jest to substancja, która może odmienić stan naszej cery, a przez to i nasze życie na plus?

Z pewnością to składnik preparatów, które zrewolucjonizowały zabiegi kosmetyczne w salonach w wielu zakątkach Polski: kwas hialuronowy w Warszawie to jedna z substancji stosowanej w pielęgnacji twarzy.

Funkcje kwasu hialuronowego w organiźmie. Czym różnią się kwasy hialuronowe i w jakich warunkach należy je podawać.

Jak często informują pacjentów lekarze z gabinetów w Warszawie, kwas hialuronowy to polisacharyd – czyli cukier, jest on troszkę jak kisiel organiczny, który może mieć różne konsystencje. Jako cukier nie daje on reakcji alergicznych. To dodatki do kwasu hialuronowego odpowiedzialne są za pojawiające się reakcje alergiczne. Im lepszy kwas hialuronowy, tym niestety droższy. Jest on jednak z pewnością bezpieczniejszy i dłużej się utrzymuje się po podaniu. „Słabe”, tanie kwasy hialuronowe utrzymują się po podaniu około 6 do 9 miesięcy. Te bardzo dobre, droższe kwasy utrzymują się po podaniu od 2 do 3 lat. Cechą charakterystyczną kwasu hialuronowego jest zdolność do wiązania wody i zdolność do unoszenia tkanek. Jest to substancja silnie nawilżająca skórę i istotnie poprawiająca wygląd pacjenta. Ze względu na to, że kwas hialuronowy jest wypełniaczem, niezbędnie konieczny do jego aplikacji jest talent plastyczny lekarza wykonującego zabieg wolumetrii. Czy mając świetne farby i dobre płótno namalujecie państwo piękny obraz? Z pewnością nie! Dlatego obejrzyjcie zawsze galerię lekarza zdjęć pacjentów z przed i po zabiegu, by wiedzieć czego możecie się spodziewać. Bardzo ważna jest konsultacja przed zabiegiem, na której lekarz dokładnie omówi plan swojego działania. Zawsze pytajmy się o preparat, którym lekarz zamierza wykonać zabieg. Pamiętajmy, większość zabiegów podania kwasu hialuronowego wykonuje się przy pomocy tępych igieł, czyli caniul. Twarz ludzka jest bogato unaczyniona i bardzo dobrze unerwiona, ważna jest zatem bardzo dobra znajomość anatomii. Zabieg podania kwasu hialuronowego jest zabiegiem medycznym, wymaga zatem sterylnych warunków pracy. Lekarz powinien przy najmniej kilka razy zmieniać rękawiczki i wielokrotnie przecierać twarz pacjenta spirytusem.

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie człowieka, odpowiadając m.in. za nawodnienie tkanek i zapewniając naszej skórze elastyczność i gładki wygląd. Jednak wraz z upływem lat, skóra człowieka traci jędrność ze względu na spadek ilości kwasu hialuronowego w skórze i w tkankach podskórnych. Zaczyna być już to widoczne w wieku dwudziestu kilku lat. Dlatego tak ważne jest stosowanie kosmetyków z kwasem hialuronowym hamujących starzenie się skóry oraz regularne wykonywanie zabiegów mezoterapii, a gdy jest już taka konieczność również zabiegów wolumetrii.

Warszawa: kwas hialuronowy hitem w zabiegach medycyny estetycznej

Za skutecznością odmładzającego działania kwasu hialuronowego przemawiają badania naukowe. Zabiegi odmładzające twarz, polegające na wstrzykiwaniu kwasu w głębsze warstwy skóry, są rekomendowane wielu osobom wieku od dwudziestu kilku lat w górę.

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym poprawia jakość skóry, nadając naszej twarzy, świeży, młody wygląd. Dobrze zrobiony zabieg jest niedostrzegalny dla bliskich. Każdy myśli, iż macie państwo pakt z diabłem. Dobrze „zrobioną osobę” przy pomocy kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej (botoksu) i mezoterapii, ocenicie państwo zawsze na kilkanaście lat mniej niż na prawdę ma i co więcej, uznacie ją za nigdy nie tkniętą przez medycynę estetyczną.

Efekty są widoczne już po jednorazowym zabiegu i utrzymują się nawet 2 do 3 lat, gdy podano kwas hialuronowy wysokiej jakości. Z czasem dostarczony skórze kwas hialuronowy ulega naturalnemu rozkładowi, a zabieg wymaga powtórzenia dla długotrwałego efektu.

Dodaj komentarz