Uncategorized

Planujesz babski wyjazd? Sprawdź, o czym pamiętać

Wyjazdy tylko w kobiecym gronie to dobry sposób nie tylko na spędzenie wieczoru panieńskiego. Równie dobrze można wybrać się wraz z koleżankami na krótki urlop, by oderwać się od codziennych trosk i zwiedzić wybrane miejsce. Babski wyjazd można zorganizować zarówno w Polsce, jak i za granicę dzięki tanim lotom. Jeśli marzy Ci się szalona podróż z przyjaciółkami do innego kraju, sprawdź, o czym pamiętać, by była udana.

Rezerwacja biletów i miejsc parkingowych

Na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem w babskim gronie powinno się dokonać rezerwacji biletów na samolot. Rezerwacja z wyprzedzeniem umożliwia wybranie samolotu, w którym jest odpowiednia liczba wolnych miejsca dla wszystkich pań, chcących wyjechać wspólnie. Zbyt długie wstrzymywanie się z rezerwacją może sprawić, że wszystkie przyjaciółki nie zmieszczą się do jednego samolotu lub będą zmuszone wybrać lot o nieatrakcyjnej godzinie. Oprócz rezerwacji lotu warto od razu pomyśleć o rezerwacji miejsca parkingowego. W przypadku popularnych lotnisk takich jak Berlin Brandenburg parking darmowy bezpośrednio pod terminalem jest dostępny jedynie przez kilka lub kilkanaście minut. Miejsce parkingowe można zarezerwować na portalu Parkos, gdzie każda z przyjaciółek może w korzystnej cenie znaleźć miejsce do pozostawienia swojego auta na cały wyjazd za granicę.

Wybór pomiędzy apartamentem a hotelem

Wybór pomiędzy apartamentem a hotelem powinien być uzależniony od tego, ile przyjaciółek planuje wspólny wyjazd i jaki jest ich budżet. Kilkuosobowa grupa nie zmieści się w jednym pokoju hotelowym dlatego, jeśli panie chcą mieszkać wspólnie i nocować razem we wspólnym apartamencie, mogą pomyśleć o wynajęciu całego mieszkania na własność. Dzięki temu uda im się sporo zaoszczędzić na cenie noclegu. Dodatkowo zyskają sporo prywatności, gdyż będą mieć do dyspozycji własną kuchnię, łazienkę i sypialnie. Bez żadnych przeszkód mogą zamawiać posiłki do apartamentu lub samodzielnie gotować, by obniżyć koszty pobytu za granicą.

Jeśli przyjaciółki chcą wypoczywać w komfortowych pokojach i korzystać z pełnego pakietu posiłków, mogą zdecydować się na nocleg w hotelu. W ramach pobytu mogą wykupić nocleg ze śniadaniem lub noclegi z pełnym pakietem wyżywienia w ofercie all inclusive. Dzięki temu panie mogą wybrać dokładnie takie zakwaterowanie, na jakim im zależy, a także postawić na zwiedzanie lub wypoczywanie przy hotelowym basenie.

Zaplanowanie zwiedzania z przewodnikiem

W przypadku wspólnego wyjazdu z przyjaciółkami np. do Rzymu lub Wenecji, warto skorzystać z usług przewodnika. Koszt jego wynajęcia jest niewielki dla kilkuosobowej grupy. Za granicą można znaleźć wielu polskojęzycznych przewodników, którzy mogą opowiedzieć o dowolnych atrakcjach w danym mieście i przedstawić prawdziwe ciekawostki, których nie sposób znaleźć w przewodnikach książkowych. O wynajęciu przewodnika również warto myśleć z wyprzedzeniem, gdyż wycieczki w kameralnych grupach organizuje ograniczona liczba przewodników z licencją. Korzystanie z usług przypadkowych osób napotkanych na ulicy i namawiających na wycieczki jest mało rozsądne, gdyż zwykle są to naciągacze, którzy nie mają wiele do zaoferowania turystom.

Pamiętając o tych zasadach, można zaplanować udaną podróż w kobiecym gronie w dowolne miejsce na świecie. Dzięki temu można spełnić marzenia o zwiedzeniu różnych zakątków i zyskać wyjątkowe wspomnienia. Wyjazd wraz z przyjaciółkami pozwala też zapomnieć o codziennych troskach i wesprzeć psychicznie koleżanki, które zmagają się z różnymi trudnościami.

Dodaj komentarz