Uncategorized

Perfumy niszowe – zapachy dla indywidualistów

Perfumy niszowe to zapachowe dzieła sztuki, stworzone z myślą o koneserach niebanalnych, często zaskakujących połączeń. Co ciekawe, kompozycje występują zwykle w wersji unisex i to od klienta zależy, w jakich poczuje się wyjątkowo, niezależnie od narzuconego przez twórcę podziału na perfumy męskie i damskie. Co sprawia, że zapach zaliczyć można do perfum niszowych? Kto powinien poszukać swojego zapachu w perfumeryjnej niszy i gdzie najlepiej je kupować?

Co wyróżnia perfumy niszowe?

Perfumy niszowe w świecie zapachów są tym, czym kolekcje haute couture w świecie mody. Stworzone przez artystów, stojących za kreacją perfum, począwszy od samej kompozycji zapachowej, poprzez swoistą filozofię, po projekt flakonów i kartoników. Zapachy niszowe są zaskakujące, odmienne od mainstreamowych nurtów perfumeryjnych. Dzięki temu uważane są albo za wyjątkowe i wyróżniające, albo kontrowersyjne. Taki odbiór jest zgodny z założeniami twórców perfum niszowych. Ich produkty to nie masowa produkcja, dostępna w drogeryjnych sieciówkach, a dzieła sztuki, które nie każdemu muszą przypaść do gustu.

Poza nietuzinkowym połączeniem zapachów i pięknem flakoników, perfumy niszowe wyróżnia wysoka jakość wykorzystywanych ekstraktów, zwykle pochodzenia naturalnego, choć zdarzają się także twórcy używający nowoczesnych zapachów molekuł syntetycznych.

Czy warto zdecydować się na perfumy niszowe?

Najbardziej znane marki perfumeryjne określane mianem niszowych, stawiają w swojej działalności raczej na proces kreacji i luksus wytwarzanych zapachów, niż na wielki sukces komercyjny. Zwykle starają się zakorzenić swoje linie zapachowe w szeroko pojętej sztuce. Jeśli zależy nam na zapachu, który będzie wyróżniał się na tle masowo produkowanych perfum, to warto zainteresować się produktami niszowymi.

Najbardziej znane zapachy niszowe

Choć perfumy niszowe z samego zamysłu nie muszą być bestsellerami w potocznym rozumieniu tego słowa, to jednak niektóre z nietuzinkowych kompozycji zapachowych zyskały sporą popularność. Do najczęściej wykorzystywanych kobiecych składników zapachowych należą nuty kwiatowe, owocowe, pudrowe, a także sensualnie orientalne czy słodkie gourmand. W zapachach tradycyjnie uznawanych za męskie dominuje drzewo sandałowe, cedrowe, agarowe, nuty skórzane, szyprowe, orientalne, często przełamywane woniami cytrusowymi i kwiatowymi.

Dużym zainteresowaniem cieszą się perfumy włoskie. Na przykład te, w których charakterystycznego aromatu marakui połączonego z konwalią i piżmem nie sposób pomylić z żadnymi innymi. Innym zapachem wybieranym częściej przez panów są perfumy łączące świeży aromat bergamotki i jabłka i z nutami kwiatowymi, wanilią i różowym pieprzem. Oczywiście na rynku znajdziemy wiele różnych zapachów, dzięki czemu każdy znajdzie taki, który będzie mu najbardziej pasować.

Perfumy niszowe najlepiej kupować w niedużych specjalistycznych perfumeriach lub sklepach online. Tylko zakup oryginalnego zapachu daje gwarancję wysokiej jakości, trwałości zapachu i tego, że rzeczywiście używanie ich będzie jak obcowanie ze sztuką.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz