Moda

Pierścionek – jak podkreślić za jego sprawą charakter i stylizację?

Pierścionek lub kilka noszone na palcach dłoni to świetny sposób, by wyrazić siebie – swój nastrój, cechy charakteru i atuty, które chcemy podkreślić. Jak to zrobić? Przede wszystkim kierując się własną intuicją i gustem, ale mamy też kilka dodatkowych rad. Sprawdź, jak wybrać pierścionek na miarę swojej osobowości!

Modny pierścionek dla Ciebie – dopasuj go do swoich oczekiwań i charakteru

Pierścionek może być ozdobą noszoną jako dodatek do codziennej kreacji, ale może też mieć symboliczne znaczenie i podkreślać te nasze cechy, które chcemy wydobyć i pokazać otoczeniu. Pierścionek może być odzwierciedleniem nastroju i najważniejszych cech osobowości. To, jaką ozdobę wybierzesz może zależeć od Twojego nastroju, stylizacji czy nawet pogody. Pierścionek powinien być odzwierciedleniem osobowości i temperamentu. Jeśli z natury należysz do osób spokojnych i rozważnych – wybierz delikatny, srebrny pierścionek z oczkiem, na przykład wysadzany cyrkoniami. Jeśli jednak jesteś osobą ekscentryczną i szaloną – postaw na wyraźną ozdobę palca w postaci pierścionka z dużym kamieniem czy o nietypowym kształcie.

Pierścionek złoty czy srebrny – jaki wybrać?

Przy wyborze materiału, z jakiego wykonany jest pierścionek, kierujmy się zarówno naszym gustem, jak i charakterem stylizacji, do której będziemy go nosić. Jeśli większość dodatków jest srebrna, pasować do nich będzie srebrny pierścionek. I na odwrót – do złotych dodatków dobierzmy pierścionek złoty lub pozłacany. Warto wiedzieć, że pierścionki złote i pozłacane mogą mieć różne odcienie – żółte lub różowe. Wybór należy do nas. Jeśli chcemy podkreślić naszą kreatywność i nietuzinkowość, możemy umiejętnie połączyć różne materiały i kolory pierścionków i innych dodatków.

Pierścionek na zaręczyny

Pierścionek ma jeszcze jedną bardzo ważną rolę – wręczany jest przy oświadczynach i symbolizuje zaręczyny. Pierścionek zaręczynowy to najczęściej biżuteria na palec z diamentem lub brylantem, drogocennym kamieniem będącym symbolem trwałych, czystych uczuć. Można wybrać jednak także inny kamień szlachetny, a nawet pierścionek bez kamienia. Najważniejsze to wręczyć go z miłością i szczerymi intencjami, a także odpowiednio dobrać rozmiar. To istotne, ponieważ za duży pierścionek można zmniejszyć, ale zbyt mały trzeba będzie wymienić. Najprostszy sposób, by wybrać odpowiedni rozmiar pierścionka, to zmierzyć obwód palca osoby, dla której jest przeznaczony. Można zrobić to w dyskretny sposób, tak by nie zorientowała się, co planujemy, albo zapytać wprost. Pierścionek na zaręczyny, ale także podarowany z okazji urodzin czy Dnia Mamy to piękny drobiazg, który wzmacnia łączącą nas z obdarowaną osobą więź i serdeczne uczucia. Będzie też piękną pamiątką na długie lata – która z nas nie ma pierścionków po babci czy nawet prababci, oglądanych i noszonych z sentymentem?

Dodaj komentarz