Uncategorized

Poszewki na poduszki – prosta i tania dekoracja pokoju

Poduszki są chyba najbardziej popularnymi tekstyliami. Każdy ma w domu co najmniej kilka poduszek, każdy ma też swoje ulubione poszewki, do których ma pewien sentyment. Poszewki wykonane z bardzo przyjemnych w dotyku materiałów takich jak na przykład bawełna idealnie nadają się tylko jako dekoracje, świetnie także sprawdzą się w roli podparcia dla pleców lub kompana popołudniowej drzemki. Odpowiednio dobrane poszewki mogą pomóc w całkowitym odmienieniu każdego wnętrza. Jednolite albo kolorowe, jedno lub dwustronne poduszki dodadzą pomieszczeniu ciepła i przytulności.

Poszewki dekoracyjne na poduszki

Dla każdego amatora spędzania długich wieczorów na kanapie w towarzystwie ulubionej książki, przy akompaniamencie muzyki lub filmu kolekcja pięknych poduszek jest obowiązkowa. Poszewki dekoracyjne dzięki ogromnej różnorodności kolorów, wzorów i rozmiarów umożliwiają dobranie wszystkiego do swojego stylu i charakteru. W towarzystwie ciekawie wyglądającej narzuty na łóżko lub kanapę poduszki dekoracyjne staną się niezbędnym, pięknie zwieńczającym całość kompozycji elementem. Niezależnie od tego czy dane pomieszczenie utrzymane jest w stylu nowoczesnym, czy klasycznym, odpowiednio dobrane poduszki scalające ze sobą wygodę i praktyczne zastosowanie, oraz estetykę zawsze odnajdą miejsce i funkcję w każdej przestrzeni.

Poszewki świąteczne

Przygotowując się do świąt, zazwyczaj chcemy ładnie przystroić dom lub mieszkanie. Aby dać upust świątecznemu szaleństwu, rozwieszamy lampki i ozdoby, ubieramy choinkę i pieczemy pierniki. Aby dopasować się do bożonarodzeniowego ducha, producenci tekstyliów do domu oferują bardzo szeroki wybór produktów z motywami świątecznymi. Poszukując idealnej poszewki świątecznej każdy znajdzie coś dla siebie. Dla minimalistów i entuzjastów skromnego wystroju w ofertach znajdują się poszewki proste o jednolitych barwach bez nadruków i dodatkowych ozdób. Świąteczni szaleńcy znajdą dla siebie natomiast wielobarwne poszewki opatrzone pięknymi zimowymi motywami i napisami, które z pewnością pięknie dopasują się do świątecznie wystrojonego salonu.

Jak ułożyć poduszki na łóżku?

Teoretycznie układanie poduszek na łóżku lub kanapie nie jest wielką filozofią. Pytanie brzmi, czy poduszki zawsze dobrze wyglądają bez względu na to jak je ułożymy? Zapewniamy, że bezładna góra kolorowych poduch w różnych rozmiarach raczej nie jest zbyt estetyczna. Jest kilka zasad, którymi warto się kierować, planując zakup poduszek i poszewek dekoracyjnych:

  • Kompozycje monochromatyczne – jeśli decydujemy się na zakup poduszek o tej samej barwie, pamiętajmy, by różnicować jej  tonacje, a jeśli nie jest to możliwe, warto pomyśleć o zakupie poduszek tym samym kolorze, lecz różnych materiałach np. bawełna, welur, futro. Dokupienie jednej poszewki dekoracyjne wyróżniającej się napisem lub wzorem także nada całości elegancji i doda życia.
  • Kompozycje kontrastowe – kontrast jest zabiegiem, który niewątpliwie ożywi każdą przestrzeń. Wykorzystanie przeciwnych sobie zestawów kolorów jak czarny i biały, czy żółty i niebieski sprawi, że wnętrze nabierze charakteru.
  • Kompozycje wzorów – poszewki dekoracyjne pojawiają się w wielu różnych interesujących kolorach i wzorach, dlatego jeśli decydujemy się na skomponowanie poduszek z różnymi wzorami, musimy pamiętać o tym, żeby nie wychodzić poza jeden zakres kolorystyczny. W przeciwnym razie czeka nas kompozycyjna klęska i zgoła nieestetyczny chaos.

Dodaj komentarz