Uncategorized

W poszukiwaniu idealnej maseczki do pielęgnacji twarzy!

Dzisiejsze czasy sprawiają, że tempo życia każdej z nas przybiera na sile, co sprawia, że szukamy coraz to nowszych rozwiązań, które pozwolą nam podołać codziennym obowiązkom. Z uwagi na to, również w pielęgnacji poszukujemy sposobów, aby wykonywać ją szybciej. Stawiamy także na produkty, które dadzą nam jak najlepszy efekt w jak najkrótszym czasie. Nic więc dziwnego, że maseczki do twarzy tak bardzo zyskały w ostatnich latach na popularności. Dzięki nim możemy zaoszczędzić sporo czasu i spodziewać się pierwszych efektów już po jednorazowym użyciu. Zastosujemy je zarówno podczas wykonywania obowiązków domowych, jak i w wolnym czasie relaksując się przy ciekawej książce czy śledząc historie bohaterów w serialu. Dostępnych jest wiele wariantów maseczek do twarzy, co sprawia, że niemal każda z nas znajdzie taką, która będzie w stu procentach spełniać jej oczekiwania. Regularne stosowanie zapewni rezultaty, których same często się nie spodziewamy. Kolejną korzyścią jest to, że stanowią rewelacyjną alternatywę dla zabiegów kosmetycznych. Pozostaje tylko kwestia tego jaką wybrać i jak często ją stosować, aby uzyskać pożądane przez nas efekty.

Jaką wybrać?

Świadoma pielęgnacja jest bardzo istotna, jeśli chcemy zachować naszą cerę w jak najlepszej kondycji. Jednak często przytłoczone nadmiarem informacji i wszelkich porad w Internecie kupujemy produkty bez większego zastanowienia, uważając że im więcej, tym lepiej. Sprawa wygląda zupełnie odwrotnie, a my powinnyśmy skupić się na indywidualnych potrzebach skóry naszej twarzy. Wyróżniamy trzy główne rodzaje maseczek, pierwszą z nich jest oczyszczająca. Ma ona za zadanie pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, sebum, a także zrogowaciałego naskórka. Jeżeli jesteś posiadaczką cery tłustej lub mieszanej  bez wahania możesz po taką sięgnąć. Drugim rodzajem są maseczki nawilżające. Idealnie sprawdzą się u osób z cerą suchą, które potrzebują dużej dawki nawodnienia i regeneracji. Kolejnym wariantem, z tych najbardziej powszechnych, są przeciwzmarszczkowe i ujędrniające, które w szczególności polecane są osobom o dojrzałej skórze twarzy. Wygładzają one zmarszczki, a także pozytywnie wpływają na elastyczność cery. Warto sięgnąć po maseczkę dopasowaną do Twojego typu skóry, dzięki temu uzyskasz najlepsze efekty.

Jak aplikować?

Jeśli zdecydujemy się już na maseczkę do twarzy dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb i rodzaju cery, możemy zacząć zastanawiać się jak właściwie powinnyśmy ją stosować. To równie istotny element, który przeważy nad tym czy osiągniemy zamierzony cel czy też nie. Po pierwsze, warto stosować je w trakcie wieczornej rutyny pielęgnacyjnej, z uwagi na to, że to właśnie wtedy skóra najlepiej wchłania składniki aktywne. Jednak zanim to zrobimy, nie zapomnijmy o prawidłowym przygotowaniu cery poprzez zastosowanie 3-fazowego oczyszczania. Nie powinnyśmy pomijać żadnego z jego kroków jeśli chcemy, aby produkt odpowiednio zadziałał. Następnie, niezależnie od tego czy maseczka jest jednorazowa czy w większym pojemniku, powinnyśmy nakładać ją czystym pędzlem. Na twarzy maseczkę trzymamy w zależności od jej właściwości, a dokładną informację o czasie znajdziemy na jej opakowaniu.

Jak często stosować?

Maseczki nawilżające, oczyszczające czy przeciwzmarszczkowe oprócz tego, że spełniają konkretną rolę poprzez swój skład, są bardzo przyjemne, a ich nałożenie wprawia nas w stan relaksu. Dodatkowo, widząc rezultaty jej zastosowania, mamy ochotę nakładać ją niemal codziennie. Jednak co za dużo to niezdrowo i dotyczy to również maseczek do twarzy. Zdecydowanie nie powinnyśmy aplikować jej aż tak często, a w zależności od właściwości powinnyśmy robić to z różną częstotliwością. Taką informację znajdziemy zazwyczaj na etykiecie produktu i właśnie do tego należy się zastosować. Jeśli przesadzimy z nadmiarem jej użytkowania możemy doprowadzić wręcz do całkowicie odwrotnych rezultatów. W przypadku maseczek nawilżających mogą pojawić się problemy z zapchanymi porami, natomiast te oczyszczające mogą nadmiernie wysuszyć cerę.

Dodaj komentarz