Uncategorized

Wybielanie zębów. Na czym polega?

Piękny uśmiech jest marzeniem wielu z nas, ale nawet przy bardzo starannej higienie trudno go utrzymać w nienagannym stanie.

Kawa, herbata, kolorowe napoje, a także wiele warzyw i owoców, nie mówiąc już o papierosach, sprawia, że zęby z czasem tracą swój naturalny koloryt i stają się coraz bardziej matowe albo pojawiają się na nich nieestetyczne plamy. Na szczęście zmiany te są odwracalne, można im więc zaradzić.

Choć reklamy zachęcają nas do rozjaśniania zębów za pomocą pasków, płynów i past, a internet dodatkowo podpowiada, że warto sięgnąć również po sodę oczyszczoną i olej kokosowy, jedynym w pełni bezpiecznym i skutecznym sposobem na odzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu jest tak naprawdę profesjonalne wybielanie zębów. W nowoczesnych klinikach stomatologicznych, takich jak Declinic.pl, wykonuje się je trzema metodami. Pierwsza to nakładki, czyli wypełnione środkiem wybielającym termoplastyczne szyny projektowane na indywidualne zamówienie, które pacjent musi nakładać na zęby co noc przez okres kilku tygodni. Dwie pozostałe metody – wybielanie lampą i laserem – polegają na nałożeniu na zęby żelu rozjaśniającego i aktywowaniu go wiązką światła o odpowiedniej częstotliwości, czego oczywiście nie robi się w domu, tylko w gabinecie stomatologicznym. W tym przypadku procedura zajmuje około godziny i nie wymaga praktycznie żadnego zaangażowania ze strony pacjenta, wszystkim zajmuje się dentysta.

Którą metodę wybielania wybrać?

Wszystkie trzy wymienione wyżej metody wybielania zębów są równie skuteczne i trwałe, dlatego dokonując wyboru najlepszej dla siebie opcji warto kierować się innymi kryteriami, np. osobistymi preferencjami. Jeśli nie lubisz spać z szynami lub po prostu zależy Ci na jak najszybszym odzyskaniu śnieżnobiałego uśmiechu, zdecyduj się na wybielanie zębów laserem lub lampą. Jeśli jednak ważne są dla Ciebie względy ekonomiczne, lepszym wyborem będą nakładki, ponieważ ich cena jest nieporównywalnie niższa od kosztów zabiegów gabinetowych. Na którąkolwiek opcję się nie zdecydujesz, możesz mieć pewność, że osiągniesz dzięki niej spektakularne efekty.

Dodaj komentarz