Uncategorized

Jak malować się do pracy?

W pracy chcemy czuć się komfortowo i elegancko – jak wykonać makijaż, który sprawdzi się na przykład na spotkaniach i nie będzie zbyt mocny?

Make-up no make-up

W biurze sprawdzi się makijaż w stylu make-up no make-up. Ten rodzaj makijażu jest bardzo delikatny, nie rzuca się w oczy a jednocześnie podkreśla atuty cery. Jak go wykonać? Przede wszystkim stawiamy na ujednoliconą, dobrze wyglądającą cerę. Naszym sprzymierzeńcem będzie podkład o średnim kryciu, który wyrówna koloryt, ale jednocześnie nie zrobi nam na twarzy maski. Profesjonalny makijaż pomoże nam też wykonać puder, na przykład transparentny, który utrwali podkład i ograniczy świecenie się skóry, szczególnie w strefie T. W kosmetyczce przydadzą się także korektory pod oczy. Ich zadaniem będzie ożywienie spojrzenia, zniwelowanie cieni pod oczami, które sprawiają, że wyglądamy na zmęczonych. 

Żeby cera miała zdrowy, młodzieńczy i energetyczny wygląd warto też użyć różu do policzków. W makijażu w stylu make-up no make-up najlepiej sprawdzą się odcienie zbliżone do naszego naturalnego rumieńca.

Makijaż biurowy, który przerobimy na wieczorowy

Często zachodzi potrzeba szybkiego przerobienia makijażu do pracy na makijaż o charakterze wieczorowym. Jeśli prosto z biura wychodzimy na spotkanie towarzyskie, kolację czy randkę i nie mamy czasu aby wykonać make-up od zera, musimy znaleźć rozwiązanie, które pozwoli nam z łatwością zmienić makijaż biurowy w wieczorową wersję. Elementem, który najłatwiej jest w tym kontekście zmienić są usta. Jeśli w ciągu dnia decydujemy się na delikatne podkreślone oczy i brwi, po wyjściu z biura możemy pomalować wargi pomadką w odcieniu głębokiej czerwieni lub bordo. Dzięki temu zmienimy charakter całego makijażu, jego „środek ciężkości” przeniesie się na usta. Mocno nasycone, napigmentowane usta powinny przetrwać na przykład elegancką kolację. Warto więc postawić na formuły, które nie będą zbyt łatwo się zjadać.

Czasem zmiana makijażu z dziennego na wieczorowy może też polegać na dodaniu blasku. Rozświetlacz zaaplikowany na górną część kości policzkowych oraz na dekolt sprawi, że całość będzie prezentować się raczej imprezowo. Do biura warto więc malować się bardzo uniwersalnie, tak aby po pracy dodać zaledwie jeden lub dwa elementy, dzięki którym make-up sprawdzi się również wieczorem.

Co warto mieć w podręcznej kosmetyczce?

Do pracy warto zabrać ze sobą podręczną kosmetyczkę, w której znajdą się produkty pozwalające na zachowanie nienagannego makijażu przez cały dzień. Co warto mieć przy sobie? Na pewno przydadzą się bibułki matujące – pomogą one poprawić wygląd cery bez wykonywania poprawek podkładu. Dobrze mieć przy sobie również puder, najlepiej prasowany. W podręcznej kosmetyczce może też znaleźć się produkt to ust, ponieważ najczęściej to właśnie ten element makijażu nie wygląda dobrze po kilku godzinach mówienia, jedzenia, picia. Warto też pamiętać o produkcie do reaplikacji kremu z filtrem (na przykład w sztyfcie).

Makijaż „do pracy” wykonujemy czasem nawet w domu, kiedy pomimo pracy zdalnej mamy przed sobą cały dzień spotkań. Wtedy zależy nam przede wszystkim na tym, aby make-up nie zabrał nam wiele czasu.

Dodaj komentarz