Moda

Jak nosić prześwitujące legginsy?

Dla wielu kobiet nie ma nic wygodniejszego niż legginsy. Wygodne, miękkie i rozciągliwe. Z tego powodu nosimy je nie tylko po domu, czy na siłownię, ale praktycznie na każdą okazję. Niestety to, co przyjemne dla ciała, nie zawsze jest przyjemne dla oczu. Dotyczy to szczególnie legginsów prześwitujących, które często budzą kontrowersje, o dziwo — nawet wśród mężczyzn. Jak nosić prześwitujące legginsy, aby nie popełnić gafy?

Jak nosić prześwitujące legginsy?

Legginsy znane były już w renesansie, wtedy nosili je głównie mężczyźni. Podczas wojny przydatne były w wojsku, zakładane pod spodnie zapewniały dodatkową warstwę ochronną przed zimnem. Na przestrzeni lat ulepszano je i udoskonalano, jednak po II wojnie światowej zniknęły na jakiś czas. Do łask wróciły w latach 60., ale już nie w męskiej, lecz w kobiecej stylizacji. Kobiety zakładały je do baletek i niewysokich szpilek oraz krótkich sukienek. W latach 80. legginsy zadomowiły się przede wszystkim na salach gimnastycznych, stopniowo wychodząc również na ulice. Lata 90. to z kolei oversize’owa góra i obcisły dół, a dziś legginsy można znów spotkać praktycznie wszędzie. Dziś legginsy można spotkać praktycznie wszędzie, a wybór modeli może przyprawić o ból głowy. Klasyczne w kolorze czarnym, typowo sportowe, skórzane, koronkowe, czy też wykonane z innych, często dziwnych materiałów.

Szczególnie kontrowersyjne są legginsy prześwitujące, które są bardzo cienkie i wyglądają trochę jak rajstopy. I tak powinny być noszone. Bezwzględnie. Koniecznie do spódnicy lub sukienki, która zasłoni pośladki. Chyba że lubisz chwalić się swoją bielizną.

Pamiętaj, że legginsy noszone zamiast spodni najlepiej wyglądają w domu i na siłowni. Wtedy możesz je nosić w wygodny dla siebie sposób, bez ograniczeń. Jeśli zamierzasz wyjść w nich na zewnątrz, nie denerwuj się, że inni mogą patrzeć na Twoją pupę. Zakładając prześwitujące legginsy i pokazujące światu swoje majtki oraz widoczny cellulit, przygotuj się na pytanie, czy nie zapomniałaś spodni.

Dodaj komentarz