Uncategorized

Jakie kosmetyki powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce po wakacjach?

Koniec lata to czas kiedy wszystko powraca do normalnego trybu życia. Wakacyjne wyjazdy już większości za nami, a za oknem temperatury zaczynają spadać. To również czas, gdy nadchodzi moment powrotów do naszych rutyn pielęgnacyjnych. Jednak okres tych kilku słonecznych miesięcy na pewno nie pozostał bez echa wobec naszej cery. Często włączana klimatyzacja, morska sól czy zanieczyszczenia z plaży to również czynniki, które mogły osłabić kondycję naszej skóry. Z tych powodów musimy zwrócić na nią szczególna uwagę. Nawilżenie i regeneracja, to czynności, których nie powinno zabraknąć zarówno przy porannej, jak i wieczornej pielęgnacji. Skóra naszej twarzy wymaga odpowiedniego nawodnienia i zastosowania kosmetyków, które przywrócą jej odpowiednią kondycję i zdrowy wygląd. Pielęgnację zawsze powinnyśmy rozpoczynać od oczyszczenia twarzy, następnie możemy użyć kremu nawilżającego. W celu jeszcze skuteczniejszej poprawy kondycji naszej cery i przywróceniu jej blasku możemy zastosować serum. Pamiętajmy, żeby wszystkie kosmetyki były prawidłowo dobrane do naszego rodzaju skóry, ponieważ w przeciwnym razie nawet najlepsze produkty mogą nie zadziałać tak, jak tego oczekujemy.

Kremy nawilżające

Po wykonaniu odpowiedniego oczyszczania skóry naszej twarzy, możemy przystąpić do jej nawilżania. Jeżeli ustaliłyśmy z jakim typem cery mamy do czynienia, możemy wybrać kosmetyki o właśnie takim działaniu. Zarówno rano, jak i wieczorem bez wahania możemy stosować kremy, których zadaniem jest nawilżenie skóry. Jednak powinnyśmy zwrócić uwagę na ich konsystencję. Rano, gdy znaczna większość z nas wybiera się do pracy i wykonuje makijaż krem powinien mieć lekka konsystencję, która pozwoli z łatwością wykonać make’up i nie spowoduje, że w ciągu dnia zacznie się błyszczeć i wyglądać nieestetycznie. Z kolei na noc możemy postawić na cięższą konsystencję kremu, która będzie bardziej tłusta. W czasie snu skóra twarzy najlepiej się regeneruje, stąd taki produkt idealnie się sprawdzi.

Serum

Kremy to produkty, z którymi nie powinnyśmy się rozstawać. Jednak pytanie brzmi, czy możemy zastąpić je serum? Czym ono właściwie jest? Z pewnością dużej części z nas termin ten obił się o uszy, jednak w dalszym ciągu nie sięga po nie tak wiele kobiet. Jest to kosmetyk, który zawiera wiele składników aktywnych, które są silnie skoncentrowane. Oznacza to, że ich działanie jest silniejsze i z pewnością szybsze, niż ma to miejsce w przypadku kremów. Jednak jak ze wszystkim, co za dużo to niezdrowo, dlatego serum nie powinno w zupełności zastąpić w naszej kosmetyczce używanych przez nas kremów. Serum możemy stosować samodzielnie, w połączeniu z kremem, a nawet pod makijaż. Często stanowi idealną bazę, a przy okazji odżywa naszą cerę, stąd jego popularność wciąż rośnie. Jednak tak jak w przypadku wszystkich kosmetyków, pamiętajmy żeby upewnić się, że jest ono przebadane dermatologicznie, a jego składniki nie wywołują u nas reakcji alergicznej,

Krem z filtrem UV

Mimo tego, że wakacje za nami, nie zapominajmy o kremie z filtrem UV. Większości z nas kojarzy się on z wielogodzinnym wylegiwaniem na plaży. Jednak prawda jest taka, że powinnyśmy stosować go codziennie, niezależnie czy wychodzimy, czy zostajemy w domu. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia starzenia się naszej cery. Dzięki regularnemu stosowaniu kremu chroniącego ją przed promieniami słonecznymi, które występują o każdej porze roku, zyskujemy gwarancję, że nie przyczynimy się do tych niepożądanych skutków. Szeroki wachlarz dostępnych kremów pozwala nam na wybór takiego, który idealnie sprawdzi się w przypadku naszej cery. Z łatwością znajdziemy takie, które będą świetną bazą pod makijaż i nie spowodują, że nasza skóra w ciągu dnia zacznie się błyszczeć. Oprócz tego, możemy zaleźć wiele podkładów, które już zawierają w sobie ochronę przeciwsłoneczną, dzięki czemu nie musimy nakładać dodatkowego produktu.

Dodaj komentarz