Uncategorized

5 zalet idealnie skrojonej koszuli

Każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie dobrze skrojoną koszulę na wyjątkowe okazje. Niezależnie od tego, jaką pracę wykonuje i jaki styl preferuje na co dzień. Nawet miłośnicy sportowych i swobodnych outfitów wychodzą czasem na uroczystości, eleganckie kolacje czy formalne zebrania. Co wyróżnia koszule szyte na miarę?

Koszula to nieodłączny element męskiego ubioru. Jest podstawą większości stylizacji – od luźnych, casualowych, po te najbardziej formalne i eleganckie. Dobrze skrojona potrafi zamaskować większość mankamentów sylwetki i podkreślić jej atuty. Warto zadbać także o odpowiednie materiały, które będą dobrze wyglądać i zachowają nienaganny fason przez wiele godzin. Istotny jest też komfort podczas noszenia i wygoda. Takie zalety łączy w sobie koszula na miarę Cafardini. Co jeszcze trzeba wiedzieć o koszulach szytych na indywidualne zamówienie?

  1. Są wygodne

Jedną z największych zalet koszul szytych na miarę jest ich niesamowita wygoda. W dobrze skrojonym ubraniu dopasowany będzie nie tylko obwód kołnierzyka, ale także klatki piersiowej, ramion i  pasa. Bardzo istotną kwestią jest też odpowiednia długość koszuli i rękawów. Dzięki temu można uzyskać ubranie, które nie ogranicza swobody poruszania. Koszula szyta na miarę nie powinna też powodować ucisku i dyskomfortu, nawet podczas wielogodzinnego noszenia.

  • Podkreślają i modelują sylwetkę

Koszule produkowane masowo mają jedynie kilka wymiarów, więc nigdy nie będą pasować do sylwetki tak, jak te szyte na indywidualne zamówienie. Dzięki temu można również zamaskować ewentualne mankamenty jak np. wystający brzuch. Pozwoli to także podkreślić jej atuty – proporcjonalne ramiona, czy klatkę piersiową. Warto mieć to na uwadze, ponieważ za duża lub zbyt ciasna koszula może zrujnować całą stylizację.

  • Dodają pewności siebie

Niezależnie od tego, czy koszula jest elementem codziennego stroju do pracy, czy wybierana jedynie na większe wyjścia, to niewątpliwie wpływa na to, jak postrzegają nas inni. Dobrze skrojona koszula dodaje stylizacji prestiżu, a noszącemu ją pewności siebie. To bardzo ważne, jeżeli chcemy dobrze wypaść np. na służbowym spotkaniu czy randce. 

  • Można je spersonalizować

Krój i materiał, z którego wykonywane są koszule szyte na miarę, jest wybierany przez klienta. Dlatego takie rozwiązanie szczególnie przypadnie do gustu mężczyznom, którzy posiadają swój wypracowany styl. Jednak panowie, którzy nie są tak biegli w modzie i trendach zawsze mogą liczyć na profesjonalne doradztwo w kwestii doboru materiału, fasonu czy wzoru. Wystarczy jedynie opowiedzieć o swoich preferencjach i okazjach, na które ma pasować zamawiany strój.

  • Są wyjątkowo trwałe

Koszule dostępne w masowej produkcji mogą nie być wykonane z najlepszych materiałów. Nawet jeśli trafimy na model uszyty z wysokiej jakości tkaniny, to jeśli nie będzie idealnie pasować do sylwetki, z czasem może ulegać deformacjom. Dlatego koszule szyte na miarę są tak trwałe – wyróżnia je nie tylko świetny materiał, ale także indywidualnie dobrany sposób szycia. Dzięki temu nie tracą fasonu, nawet jeśli są często noszone.

Dodaj komentarz