Moda

Biżuteria z kamieni szlachetnych: jak wybrać odpowiedni kamień dla siebie?

Biżuteria z kamieni naturalnych traktowana jest współcześnie nie tylko jako rodzaj ozdoby czy uzupełnienie stylizacji, ale również talizman, który chroni przed przeciwnościami losu, niepowodzeniami, chorobami czy pechem. Bogactwo kamieni szlachetnych pozwala na dopasowanie błyskotek do własnych preferencji, gustu, osobowości oraz stylu życia. Jak wybrać opcję odpowiednią dla siebie? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Jak wybrać odpowiedni kamień szlachetny? Porady i wskazówki

Biżuteria z dodatkiem kamieni naturalnych cieszy się ogromnym zainteresowaniem przedstawicieli każdej grupy wiekowej. Poza doskonałym wyglądem, trwałością oraz nieopisaną elegancją, wspomniane błyskotki pociągają nas również wyjątkowymi właściwościami i przypisywanym działaniem.

Decydując się na zakup wyrobów jubilerskich z tej kategorii, poza przesłankami estetycznymi warto kierować się również kilkoma innymi elementami, wszak kamienie szlachetne to nie tylko urokliwe ozdoby, ale dodatkowo źródło pozytywnego oddziaływania i pozytywnej energii.

Wybór kamienia naturalnego powinien być uzależniony od osobistych upodobań, symboliki oraz potrzeb osoby, która będzie nosić biżuterię. Należy mieć na uwadze, że każdy kamień posiada własną historię i moc, dlatego właśnie wyroby jubilerskie są nie tylko ozdobą, ale również odzwierciedleniem indywidualnej osobowości i stylu.

Przed dokonaniem wyboru, polecamy zapoznać się z rodzajami, charakterystyką oraz działaniem poszczególnych kamieni. Dzięki temu bez trudu odnajdziesz opcję dopasowaną w 100 procentach do własnych upodobań i wymagań. Wówczas korzyści płynące z noszenia wyrobów jubilerskich mogą przejść Twoje najśmielsze oczekiwania.

Biżuterię w sklepie Pakameraodznaczają cechy, takie jak unikatowość i najwyższa jakość. Jeżeli zależy Ci na odnalezieniu modeli wprost skrojonych pod własne potrzeby i preferencje, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą.

Rodzaje kamieni naturalnych i ich symbolika

bransoletka    z kamieniami szlachetnymi dla barana

Istnieje wiele rodzajów kamieni szlachetnych. Przed wyborem idealnej biżuterii warto zapoznać się z najpopularniejszymi wariantami oraz ich symboliką. Dzięki temu istnieje duża szansa dopasowania błyskotek, które doskonale wpiszą się w Twój styl życia, gust, charakter, numerologię czy energię znaku zodiaku. Nie bez znaczenia jest ponadto intencja noszenia świecidełek.

  • Kamienie ochronne — wśród najpopularniejszych rodzajów kamieni ochronnych wymienić należy ametyst, obsydian, czarny turmalin, fluoryt, labradoryt, a także kwarc dymny. Wybór biżuterii powinien zostać zmotywowany indywidualnymi potrzebami. Dla przykładu, jeżeli czujesz, że na co dzień otaczają Cię mało życzliwi ludzie, pełni zazdrości i zawiści, w szkatułce z wyrobami jubilerskimi nie powinno zabraknąć błyskotek ze wspomnianym wcześniej turmalinem.
  • Kamienie na szczęście i miłość — w celu wzmocnienia więzi i miłości pomiędzy dwojgiem osób często stosowanym kamieniem naturalnym jest granat. W poszukiwaniu wsparcia, zaufania i lojalności polecamy wybrać biżuterię z jadeitem, kwarcem różowym oraz amazonitem.
  • Kamienie szlachetne dla sukcesu finansowego i zawodowego — chcąc wspomóc swoją drogę zawodową, warto zainteresować się biżuterią z kamieni szlachetnych, której przypisuje się właściwości energetyczne, przyciągające sukces finansowy i rozwój fachu. W tej sytuacji najlepiej sprawdzą się wyroby z dodatkiem ametystu, cytrynu, peridotu i malachitu.
  • Kamienie dla zdrowia i dobrego samopoczucia — praktyka uzdrawiania ludzi przy pomocy kamieni, istnieje już od przeszło 3500 lat. Nazywana jest litoterapią i ma wielu wiernych sympatyków. Wśród kamieni naturalnych, którym przypisuje się działanie chroniące przed chorobami, wymienia się najczęściej hematyt, koral, ametyst, kwarc różowy, agat i labradoryt.

Szukasz miejsca, w którym bez trudu odnajdziesz wyroby jubilerskie, odpowiadające wszelkim oczekiwaniom i potrzebom? Odwiedź platformę pakamera.pl

Jak pielęgnować biżuterię z kamieniami szlachetnymi?

Poza wyborem odpowiedniego kamienia równie ważną kwestią jest właściwa pielęgnacja zakupionej biżuterii. Okazuje się bowiem, że działanie oraz moc przypisywana kamieniom, uzależnione są od adekwatnego przechowywania oraz prawidłowego sposobu noszenia. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

  • Pamiętaj o regularnym czyszczeniu biżuterii oraz kamieni. Do tego celu warto stosować dedykowane środki oraz delikatne ściereczki.
  • Staraj się unikać ekspozycji biżuterii na promienie słoneczne.
  • Swoją biżuterię przechowuj w szkatułkach bądź pudełkach. Dzięki temu błyskotki nie będą narażone na uszkodzenia mechaniczne, utratę koloru bądź zarysowania.
  • Zdejmuj biżuterię podczas kąpieli, balsamowania ciała czy podejmowania prac domowych, podczas których wyroby jubilerskie z kamieniami szlachetnymi mogłyby być narażone na szkodliwe działanie detergentów bądź wody.

Nie zapominajmy o tym, że elementy, takie jak pielęgnacja i sposób przechowywania wyrobów jubilerskich, wpływają także na żywotność, prezencję oraz estetykę biżuterii z kamieniami szlachetnymi. Jeżeli zależy Ci na wielu latach użytkowania ulubionych świecidełek, koniecznie przestrzegaj zasad właściwej pielęgnacji.

Dodaj komentarz