Zdrowie

Wystające pieprzyki – jak się ich pozbyć?

Wystające pieprzyki, czyli włókniaki, pojawiają się najczęściej pod kolanami, pachami, na szyi albo w okolicach powiek. Specyficzna narośl nie tylko brzydko wygląda, ale bywa również uporczywa. Na szczęście istnieje banalna i niedroga metoda, żeby pozbyć się ich na dobre.

Wystające pieprzyki — jak się ich pozbyć?

Wystające pieprzyki zwykle zaczynają się pojawiać w okresie dojrzewania, ale nie tylko. Naukowcom nie udało się do tej pory jednoznacznie stwierdzić, co jest przyczyną powstawania włókniaków. Niektórzy twierdzą, że może mieć na to wpływ osłabiony układ immunologiczny.

Włókniaków nie należy bagatelizować, ponieważ mogą być objawem poważnej choroby. Dlatego, jeśli masz wątpliwości co do wyglądu swojego pieprzyka, udaj się do dermatologa, który na podstawie odpowiednich badań stwierdzi, czy wystający pieprzyk jest inwazyjny.

Lekarz poinformował Cię, że Twój odstający pieprzyk to nic groźnego? Świetna wiadomość. Jak jednak pozbyć się uporczywych znamion na dobre? Sprawdzonym domowym sposobem jest ocet jabłkowy, który kupisz w każdym markecie spożywczym. 2-3 razy dziennie przykładaj wacik nasączony octem jabłkowym na kłopotliwe znamię, a po kilku, czasem kilkunastu dniach, wystający pieprzyk zacznie zmieniać kolor na czarny, aż w końcu sam odpadnie od skóry.

Na wystające kurzajki, wysypki oraz pieprzyki na skórze pomógł mi ...

Odstające pieprzyki można również usuwać w zależności od ich charakteru, chirurgicznie lub laserowo. Leczenie laserowe zwykle nie pozostawia śladu lub minimalne blizny, jednak nie zawsze jest możliwe do zastosowania.

Dodaj komentarz