Uroda

Co na wypadające włosy?

Wypadanie włosów to naturalne zjawisko. Co jednak w sytuacji, gdy widzisz je wszędzie: na podłodze, kanapie i ubraniach? Działaj! Odpowiednie preparaty, w tym szampony na wypadające włosy sprawią, że Twoja czupryna znów będzie bujna.

Dlaczego włosy wypadają?

W pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy wypadanie włosów nie wynika przypadkiem z pogorszenia stanu zdrowia. Takie podejrzenia można wysunąć przede wszystkim w sytuacji, gdy kondycja włosów ulega osłabieniu nagle, a problem jest nasilony. Wtedy warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu i wykonać badania, przede wszystkim morfologię krwi. 

Na pewno należy przejrzeć się swojej diecie. Jeżeli sposób, w jaki się odżywiasz, pozostawia wiele do życzenia, prędzej czy później odbije się to na Twoim zdrowiu, a także na kondycji Twojej skóry i włosów. 

Możliwe, że winne są częste i dość agresywne zabiegi fryzjerskie, szczególnie farbowanie. To, jaką fryzurę nosisz, również nie jest bez znaczenia. Mocno splecione warkocze lub ciasny kucyk osłabiają cebulki. Podobnie szarpanie włosów podczas czesania. 

Pielęgnacja wypadających włosów

Podstawą jest dobry szampon na wypadanie włosów. Powinien dobrze oczyszczać skórę głowy, aby odblokowywać mieszki włosowe, ale jednocześnie nie podrażniać – mogłoby to pogłębić problem. W składzie warto szukać witamin, szczególnie A + E oraz witamin z grupy B – B1, B2, B5, B7, B9 – oraz minerałów, jak miedź, cynk, żelazo i wapń, które dadzą zastrzyk energii i wzmocnienia. Świetnie na cebulki włosów działają kofeina oraz biotyna, odżywiają je i stymulują porost włosów. Dodatkowo producenci stosują innowacyjne technologie oraz formuły umożliwiające wyjątkowo efektywny transport czynników aktywnych do skóry głowy. 

Dobry szampon do włosów wypadających

Przejdźmy jednak do konkretów: jaki szampon przeciw wypadaniu włosów wybrać? Dobrymi opiniami cieszy się preparat Wax Angielski Pilomax MED. To produkt o silnym działaniu, który wzmacnia włosy, niwelując problem. Warto przetestować też szampon z czarnego czosnku przeciw wypadaniu od firmy Bioxsine. Dzięki opatentowanej formule BIOCOMPLEX B11, a także ekstraktowi z bluszczu pospolitego szybko „naprawia” włosy. Kolejna perełka to szampon do włosów wypadających Dermena Repair, który świetnie nawilża i regeneruje. 

Pamiętaj, że tego rodzaju preparaty na wypadanie włosów muszą być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. Najczęściej należy nałożyć je na skórę głowy, delikatnie masować przez parę minut i pozostawić na skalpie przez kolejną chwilę. Dzięki temu składniki aktywne szamponu będą miały szansę zadziałać i Ci pomóc. 

Inne skuteczne preparaty na wypadanie włosów 

Furorę w ostatnich latach robią też wcierki. Każda włosomaniaczka ma w swojej łazience przynajmniej jeden taki specyfik. Po wcierki powinny sięgać również osoby borykające się z wypadaniem włosów. Tego rodzaju preparaty na wypadanie włosów zawierają składniki pobudzające wzrost i chroniące cebulki. Podobnie jak szampony, jednak z tą różnicę, że wcierkę zostawia się na skórze zazwyczaj przez minimum kilkanaście minut, a nawet aż do kolejnego mycia – dzięki temu mają sporo czasu, aby zadziałać. 

A może suplementacja? 

Należy wzmacniać włosy, ale działać także od wewnątrz. Mamy tu na myśli nie tylko dietę, ale odpowiednią suplementację. Warto jednak zaznaczyć, że przyjmowanie jakichkolwiek suplementów należy rozpocząć po konsultacji z lekarzem, najlepiej po wykonaniu badań w kierunku ewentualnych niedoborów. Preparat na wypadanie włosów powinien zawierać podobne składniki, co szampon, co wcierka. Są to przede wszystkim witamina C, A+E, witaminy z grupy B, a ponadto lizyna, cynk, miedź i żelazo. Dobre rezultaty daje biotyna. 

Zastosuj się do naszych porad, a ponadto pamiętaj o regularności. Gwarantujemy Cię, że szybko zauważysz zmianę na plus. 

Dodaj komentarz