Moda

Czym charakteryzuje się moda high fashion?

Określenie high fashion jest znane każdemu, kto interesuje się modą oraz trendami prosto z wybiegów. Może dotyczyć zarówno mody z najwyższej półki, jak i ubrań prosto od projektanta. Dla większości osób takie rzeczy są jednak brzydkie i nigdy by ich nie założyli. Dlaczego zatem nienadające się do codziennego noszenia ubrania są pokazywane na wybiegach, a zaraz potem wyprzedawane?

Co to jest high fashion?

Moda high fashion to niecodzienne ubrania, w których prawie nikt nie wyszedłby na ulicę. Jest to pokaz kunsztu twórczego projektanta, bardzo często są to rękodzieła na miarę sztuki. Do prezentowania takich rzeczy wybierani są najlepsi fotografowie oraz modelki umiejące pokazać skrajne emocje. Zdjęcia z modą high fashion zawsze przedstawiają jakąś scenę, wręcz teatralną, i mają za zadanie wzbudzić emocje odbiorcy.

Znalezione obrazy dla zapytania high fashion

High fashion w świecie mody

Świat mody dzieli się na kilka kategorii, m.in. modę wybiegową, modę z sieciówek, modę casual itd. Każdy wie, jak wyglądają ubrania w sieciówkach, i nawet jeśli nie pasują do naszego stylu, to są na tyle normalne, że można je założyć wszędzie, nawet do pracy. Inaczej jest z modą high fashion. Ubrania są najczęściej bardzo oryginalne i prowokacyjne, wręcz artystyczne. Mało kto byłby w stanie tak się ubrać, ale wcale nie znaczy to, że są brzydkie. Jeśli stylizacje z pokazów high fashion rozłożymy na poszczególne rzeczy, bardzo często okazuje się, że w zestawieniu z innymi, stworzą elegancką stylizację. Ubrania są porządnie zaprojektowane, charakteryzują sie wysoką jakością materiałów, ciekawym krojem oraz detalami, są zawsze idealnie skrojone. Dzięki temu, styliści bez problemu sa w stanie dopasować je do innych rzeczy. Na pokazach high fashion głównym celem jest przedstawienie kreatywnej wizji projektanta oraz stworzenie spektakularnego pokazu.

Podobny obraz

Projektanci mody high fashion coraz częściej muszą godzić swoje artystyczne wizje z tym, co akurat się nosi i co będzie się dobrze sprzedawać. Pokazy mody oraz kampanie reklamowe to dla nich prawdziwe pole do popisu. Ich ubrania szybko się potem wyprzedają, co oznacza, że ludziom się podobają. Oznacza to, ze z pozoru dziwna stylizacja nie zawsze musi być brzydka i źle zaprojektowana.Dlatego, jeśli następnym razem stwierdzicie, że jakieś ubrania są brzydkie, przyjrzyjcie się lepiej dokładnie poszczególnym częściom garderoby, bo w modzie nie wszystko jest takie, jak się na początku wydaje.

Dodaj komentarz