Uncategorized

Farbowanie włosów tylko z produktami najwyższej jakości

Zabiegi koloryzacji to jedne z najpopularniejszych zabiegów fryzjerskich. Dobrze wykonane farbowanie czy to w domu czy w salonie fryzjerskim, może przynieść doskonale rezultaty. Jaka powinna być dobra farba do włosów?

Nowoczesne farby do włosów spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowniczek

Zabiegi koloryzacji są bardzo popularne, a samo fryzjerstwo poszło mocno do przodu na przestrzeni lat. Dążeniem producentów farb było wyeliminowanie szkodliwego amoniaku ze składu farb. Oczywiście nie wszyscy stosują się do tego zalecenia i farby z amoniakiem są dalej dostępne na rynku, jednak zawierają niewielkie ilości tego składnika. Aby jednak mieć zdrowe włosy, niezniszczone farbowaniem, podstawa to wybranie odpowiedniego preparatu. Wysokiej jakości farby do włosów, nie zawierające amoniaku, to dobry wybór. Jest on substancją toksyczną, która wnika wgłąb włosa i wpływa na jego strukturę. Zamiast tego są stosowane delikatne, a skuteczne olejki kwiatowe. Pielęgnują one włosy i skórę głowy w trakcie farbowania i dzięki nim, włosy są miękkie, lśniące i pięknie pachną. Zamiast amoniaku w farbie znajduje się najczęściej monoetyloamina, która równie skutecznie co amoniak, pomaga w zachowaniu koloru na dłużej.

O czym pamiętać po zabiegu farbowania?

Przede wszystkim po koloryzacji nie można być głowy przez około 48 godzin. A potem można to robić, ale najlepiej przy użyciu specjalnych kosmetyków do włosów farbowanych. Szampony dedykowane do ochrony koloru włosów powodują łagodne oczyszczanie, nie wypłukują tak szybko pigmentu jak zwykły szampon. Kolor jest wzmocniony, a włosy zregenerowane i wygładzone. Tak samo socjalne odżywki i maski po farbowaniu, będą skutecznie chronić włosy. Nawilżanie włosów i ich regeneracja są bardzo ważne po zabiegach koloryzacji. Wtedy też lepiej nie stylizować włosów na gorąco ani nie wystawiać ich na intensywne działanie słońca, aby ich nie obciążać i zachować kolor na dłużej. Naprawdę warto stosować wtedy regularnie wszelkie kosmetyki nawilżające, aby włosy się regenerowały, a kolor utrzymywał się na dłużej.

Jaki kolor farby wybrać?

Czy farbowanie włosów musi być trudne? Wybór odpowiedniego odcienia farby do włosów to nie lada wyzwanie. Zanim zdecydujemy się na farbowanie, trzeba przejrzeć wszystkie dostępne odcienie z palety barw. Niektórzy producenci oferują bardzo bogatą kolorystykę. Określenie swojego typu urody to podstawa przy takiej decyzji. Mając wiedzę o czterech typach urody, które określa się jako uroda wiosenna, letnia, jesienna i zimowa, można spróbować zestawić nowy kolor włosów pod swoją kolorystykę. W razie problemów z wyborem można sprawdzić wirtualne narzędzie do nakładania nowego odcienia, które oferuje Garnier na swojej stronie www. Po wgraniu swojego zdjęcia lub zrobieniu go w czasie rzeczywistym, system nakłada precyzyjnie nowy odcień na włosy. Widać wtedy na jednym zdjęciu obecny kolor włosów i wybrany. Pozwoli to na łatwe porównanie dwóch kolorów i sprawdzenie jak się w nim wygląda. Takie proste narzędzie pozwala na precyzyjnie dobieranie koloru do swojego typu urody.

Dodaj komentarz