Uncategorized

Na czym polega plastyka powiek?

Specyfika skóry okolic oczu, która jest niezwykle cienka i delikatna, sprzyja szybkiemu powstawaniu widocznych oznak upływającego czasu. Obwisła skóra, worki pod oczami, głębokie zmarszczki to defekty, które odbierają spojrzeniu młodzieńczego blasku i sprawiają, że cała twarz wygląda na zmęczoną i smutną. Czy jest na to jakiś sposób?

Jednym z zabiegów chirurgicznych, który pozwala na przywrócenie twarzy młodzieńczego wyglądu jest plastyka powiek. Co to za zabieg? Na czym polega?

Czym jest plastyka powiek?

Plastyka powiek to zabieg chirurgiczny. Polega na usunięciu nadmiaru skóry, fragmentu mięśnia okrężnego oka oraz przepuklin tłuszczowych, jeśli występują. Zabieg może dotyczyć powieki górnej, powieki dolnej lub obu powiek jednocześnie.

Plastykę powiek przeprowadza się w celu przywrócenia prawidłowego kształtu powiek i wizualnego odmłodzenia tego obszaru twarzy poprzez likwidację zmarszczek i redukcję cieni pod oczami.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg plastyki powiek jest zabiegiem przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. W zależności od zakresu działań chirurga plastycznego zabieg trwa od 1 do 2 godzin. Nie jest zatem szczególnie czasochłonny, co jest korzystne z perspektywy pacjenta. Im krótszy zabieg, tym mniejsze obciążenie organizmu i łatwiejsza rekonwalescencja po operacji. Zanim jednak chirurg przystąpi do zabiegu, niezbędna jest szczegółowa konsultacja, po której następuje kwalifikacja do zabiegu.

Sam zabieg wiąże się z wykonaniem nacięcia skóry w miejscu, w którym naturalnie występuje fałd górnej powieki. To sprawia, że blizna pooperacyjna jest niewidoczna. Następnie lekarz usuwa nadmiar skóry, a w razie potrzeby przepuklinę tłuszczową. W przypadku plastyki powieki dolnej lekarz wykonuje cięcie poniżej linii rzęs. Z tego miejsca chirurg usuwa wiotką skórę, nadmiar tkanki tłuszczowej i przepukliny tłuszczowe.

Jak przygotować się do zabiegu plastyki powiek?

Jako zabieg chirurgiczny plastyka powiek wymaga odpowiedniego przygotowania ze strony pacjenta. Na trzy tygodnie przed planowanym terminem zabiegu należy odstawić leki obniżające krzepliwość krwi. Na tydzień przed zabiegiem zalecane jest odstawienie lub znaczące ograniczenie używek, takich jak alkoholi i papierosy. W sytuacji, w której zabieg będzie wykonany w znieczuleniu ogólnym pacjent powinien być na czczo, co wiąże się z możliwością spożycia ostatniego posiłku na około 10 godzin przed operacją. Należy również zrezygnować z aplikacji kosmetyków na skórę, w szczególności preparatów aplikowanych bezpośrednio na skórę okolic oczu.

Dodaj komentarz